İkinci Çeyrekte Bitcoin (BTC) Fiyatı Rahatlıkla Bu Seviyelere Ulaşabilir!

0 46

Bugün 2021’in ikinci çeyreğine girdik. Veriler Nisan, Mayıs ve Haziran aylarının Bitcoin (BTC) için karlı aylar olduğunu gösteriyor. Peki tarih tekerrür edecek mi?

2021’in ilk çeyreği, şüphesiz Bitcoin tarihindeki en heyecan verici dönemlerden biriydi. Piyasa muazzam bir yükselişle başladı ve aynı performansla kapattı. BTC’nin yaşadığı periyodik fiyat düşüşlerine rağmen, 2021’in 1. çeyreği Bitcoin tarihinin en iyisi oldu. Tarihsel veriler, İkinci çeyreğin daha da iyi olduğunu gösteriyor ve Bitcoin’in daha da yüksellip yükselmeyeceği sorusunu gündeme getiriyor.

Şimdiye Kadarki En İyi 1. Çeyrek

Mart ayının sonu, ilk üç aylık dönemin sona erdiği anlamına geliyor. Bitcoin, çeyreği yüzde 100 kazançla kapattı ve bu, şimdiye kadarki en iyi çeyrek oldu.

Bu yılın ilk üç ayını ilginç hale getiren ve yükselişe çeviren çeşitli olaylar oldu. 8 Şubat’ta Tesla 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı duyurdu ve Mart ayında Elon Musk liderliğindeki şirket BTC’yi bir ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladı.

O sırada Bitcoin’i yüksek bir seviyeye taşıyan Tesla’nın satın alımında olduğu gibi, MicroStrategy de pes etmeden mümkün olduğunca daha fazla BTC satın almaya devam etti.

BTC hodler’ların günlük satın alımları için daha fazla fırsat yaratıldı. PayPal, ABD’deki müşterilerinin kripto para birimleri kullanarak ödeme yapabileceklerini açıkladı. Bakkt ayrıca, müşterilerinin kripto para birimleri olan ürünler için ödeme yapmalarına yardımcı olmak için bazı satıcılarla ortaklık kurarak kripto kullanıcılarının harcama alışkanlıklarını geliştirmeye yardımcı oldu. Gerçekten de ilk çeyrek mükemmel geçti.

2. Çeyrek Bitcon İçin Hep İyi Geçti

Birinci çeyrek sona erdi ve gözler şimdi 2021’in ikinci çeyreğinde. Bitcoin’in tarihsel verilerine baktığımızda, neredeyse her yılın 2. çeyreğinde Bitcoin’in ne kadar iyi performans gösterdiğini görmemek imkansız.

Bitcoin işlem görmeye başladığından beri, ikinci çeyrekte yalnızca bir kez kayıplar kaydetti. Bu, 2018’de 2. çeyrekte 6,884 dolardan açılıp 6,385 dolardan kapandığında gerçekleşti, bu da fiyatta yüzde 7’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Bitcoin, ikinci çeyrekte ortalama yüzde 59,82’lik bir kazanç sağlıyor. İkinci çeyrekte en yüksek artış, lider kripto para biriminin 4.112 dolar’dan 10.591 dolar’a çıktığı, yüzde157 arttığı 2019’da gerçekleşti.

Tarih, Tekerrür Edecek mi?

Tarihsel verileri baz alırsak, lider kripto para birimi, 1. çeyrekteki etkileyici performansın ardından 2. çeyrekte daha da yüksek benimseme seviyeleri görebilir. Daha fazla ödeme şirketi kripto paraları bir ödeme seçeneği olarak entegre edebildiğinden, kullanım durumlarında olası bir artışla başlayabilir.

MicroStrategy, Tesla ve MassMutual gibi şirketleri takiben, daha halka açık şirketler ve özel kurumlar, günümüzün dijital altın’ınayatırım yapma fırsatları konusunda girişimde bulunabilirler.

Wall Street’in en büyük isimlerinden biri olan Goldman Sachs, varlık yönetimi müşterileri için tam kapsamlı bir Bitcoin yatırım aracı başlatmayı planlıyor. Morgan Stanley ve BNY Mellon’un öncülük ettiği gibi daha fazla banka muhtemelen aynı yolu takip edecek.

İlk çeyrekte, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Lider kripto para biriminin, tarihsel verileri ve güncel gelişmeleri göz önünde bulundurarak ikinci çeyrekte yeni bir rekor kaydetme ihtimali yüksek.

Bitcoin’in 2021’in 2. çeyreğine yaklaşık 59 bin dolar ile girdiğini göz önünde bulundurursak,yüzde 60’lık bir artış, varlığı 94 bin dolar’ın üzerine çıkaracaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku