İddialı bir tahmin: Bitcoin in en büyük testi ve fırsatı yakında gelecek

0 0

BitMEXin araştırma ekibi Bitcoinin pazarın aşırı enflasyona sürüklendiği cari dönemde henüz en büyük testini vermemiş olabileceğini öne sürüyor.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİ TIKLAYIN

Mevcut ekonomik durum ve ekonomiyi canlandırmak için önlemler hakkında yeni bir rapor yayınlayan kaldıraçlı kripto borsası BitMEXe göre koronavirüsün ortaya çıkması 2008de borsaların çökmesine ve 2000de dotcom balonuna benzer olaylara yol açtı.

Küresel pazarlarda güçlü dalgalanmalar sürüyor. Petrol fiyatı 2002den bu yana ilk kez 25 doların altına düştü. Piyasaların korku endeksi olarak da bilinen CBOE volatilite endeksi 84ü aştı. Bu rakam 2008 krizinde 89.53ün biraz altındaydı. Benzer şekilde S&P 500 ve Dow Jones onlarca yıldır görülmeyen büyük kayıplar verdiler.

“Faizi düşürmek ekonomiyi canlandırmayacak”

Piyasadaki ani değişikliklere karşılık olarak Federal Rezerv faiz oranlarını 0a düşürdü. Banka ayrıca 700 milyar dolarlık bir parasal genişleme programı açıkladı. Yine 500 milyar dolarlık bir hamle daha yapıldı. Bununla birlikte BitMEX çalışması faiz oranlarını sıfıra indirmenin insanların para harcamak ve ekonomiyi teşvik etmek yerine fiziksel para biriktirmeye başlamasına neden olacağını belirtiyor.

Raporda “Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler artık sadece yüksek harcama gerekliliklerinin bir sonucu olarak değil aynı zamanda ekonomiyi canlandırmak için de büyük mali açıklar vermeye hazırlanıyor.”

Bitcoin yakında

BitMEXe göre; Bitcoinin en büyük testi ve fırsatı yakında gelecek. Parlamaya hazır olduğu bildirilen raporda 2020de zirveden çukura gömülen ve yüzde 53lük bir düşüş yaşayan Bitcoinin deflasyonist yapısı nedeniyle değişken enflasyonla parlayabileceği belirtiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku