Huawei, blockchain destekli depolama için patent arıyor

0 0

Huawei hızla büyüyen kurumsal blockchain endüstrisindeki küresel liderlere katılmak amacıyla blockchain teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyor. Son günlerde teknoloji devi depolama cihazlarında blockchain kullanımı için patent başvuruları yaptı.

Huawei rakip Samsungun blockchain teknolojisine yatırım yapmak için ayak izlerini takip ediyor gibi. Shenzhen merkezli şirket Nisan ayında Çin’in yeni ulusal blockchain komitesine katıldı.

Yerel medya kuruluşları Huaweinin blockchain teknolojisi depolama yöntemleri ve cihazlarıyla ilgili birden fazla patent başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Çin’in İngilizce gazetesi Global Timesa göre Huawei veri arşivleme ve ilgili alanlarda blockchain patentleri aldı.

Huawei Başkan Donald Trump’ın yönetimi altındaki ABD hükümetiyle ilgili sıkıntılarından kaynaklanan küresel bir baskı altında kaldı. İngiltere şirkete benzer şekilde düşmanca bir tutum sergileyerek şirketi köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Bununla birlikte bütün bu saldırılar Huawei’nin büyümesini engelleyemedi şirket Samsungu geçerek bu yıl dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Küresel hakimiyet yolunda Huawei gelişmekte olan teknolojilerden biri olan blockchain’e yatırım yaptı. Şirket Çin hükümeti için blockchain teknolojisine dayanan bir program başlattı. Bu program verileri kendi aralarında sorunsuz ve güvenli bir şekilde paylaşabilen zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan çeşitli devlet dairelerini birbirine bağlıyor.

Huawei program dizinin 44 bin dosyayı işlediğini ve 16 Çin bölgesini içerdiğini açıkladı.

Şirket ayrıca akıllı telefon uyumlu bir dijital para cüzdanı ve bir Hizmet olarak Blockchain platformu geliştirdi.

Huawei ayrıca merkez bankası dijital para projesinde Çin Halk Bankası ile ortaklık kurdu. Şirket iç test sürecinin bir parçası olarak ortaya çıkan ve dört devlet bankasına ve üç telekom şirketine katılan sekiz şirket arasında yer aldı. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku