Huawei akıllı telefon, dijital yuan için donanım cüzdanına sahip olacak

0 0

Huawei yakında çıkacak Mate40 akıllı telefon serisinin Çinin merkez bankası dijital para birimi olan dijital yuan için entegre bir donanım cüzdanı içereceğini duyurdu.

Çin web sitesi Weiboda 30 Ekimde yayınlanan resmi bir Huawei gönderisine göre bu böyle bir cüzdanı içeren ilk akıllı telefon olacak.

Ayrıca kullanıcıların anonimliklerini kontrol edip koruyabileceklerini ve ikili çevrimdışı işlem gerçekleştirebileceklerini vaat ediyor. Bunlar cep telefonu kullanıcılarının her ikisi de çevrimdışı olsa bile yalnızca cihazlarına birbirine dokunarak para transfer etmelerini sağlıyor.

Huawei ayrıca gönderiyi en çok kişiye ileten Weibo kullanıcısına ücretsiz bir Mate40 Pro sunuyor.

Mate40 yakın zamanda Appleın iPhone 12sinde piyasaya sürülen 5nm yonga teknolojisini kullanan ilk Huawei akıllı telefonu. Teknoloji milyarlarca daha fazla transistörün tek bir çipe yerleştirilmesine olanak tanıyarak potansiyel gücü önemli ölçüde artırıyor.

Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında devam eden ticaret savaşı nedeniyle Huawei mevcut stokları tükendiğinde Kirin 9000 işlemcilerini elde edemeyecek veya üretemeyecek.

Çin’in dijital yuan’ı CBDC’yi ilk başlatan ülkeler olmak için yarıştığından zaten test aşamasında olduğu bildiriliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku