Hong Kong da Bitcoin fiyatında artış yaşanıyor

0 1

Çine iade yasa tasarısı sebebiyle geniş çaplı protestoların patlak verdiği Hong Kongta şu günlerde Bitcoin alım satımları yüksek fiyatlardan işlem görüyor.

P2P Bitcoin borsası LocalBitcoinsin verilerine göre 14 Ağustos günü Hong Kongtaki kullanıcılar 1 Bitcoini mevcut değerinden 300 dolar daha fazla ödeyerek satın aldı. Bu durum Hong Kongta Bitcoinin mevcut fiyattan yüzde 2 daha fazla fiyatla satıldığı anlamına geliyor.

Hong Kong böylece kripto para satın almak için daha fazla para ödeyen son yer oldu. Benzer bir durum siyasi belirsizliğin yaşandığı Arjantin için de geçerli.

Sol görüşlü liderin sürpriz biçimde ön seçimleri kazandığı Arjantinde Bitcoin mevcut değerinin bin dolar üzerinde satıldı.

Her iki örnek de yasal parada yaşanan belirsizlik dönemlerinde Bitcoinin güvenli bir liman olduğuna kanıt olarak gösterildi.

Geçtiğimiz salı günü Bloomberge konuşan kripto serbest yatırım fonu Arcanın CEOsu Rayne Steinberg devalüasyon ve siyasi belirsizliklerin olduğu yerlerde Bitcoinin kıymete bindiği yorumunda bulundu.

Kripto fon Primitivein kurucu ortağı Dovey Wan Bitcoine olan talebin likiditeye bağlı olduğunu düşünüyor.

Çinde yeterli oranda Bitcoin tedariği olduğunu belirten Wan Arjantinde ise durumun yerel likidite eksiği olduğuna dikkat çekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku