Hollywood un “Stars Token” Projesi Hayata Geçiyor!

0 0

Hollywood yapımcıları filmleri finanse etmek için dijital para pirimi çıkaracaklar. Mogul Productions izleyicilerden kitle fonlaması sağlamayı amaçlayan en son proje oldu.

Hollywood yaşamak için zor bir yerdir. Stüdyolar ve giderek artan bir şekilde yayın hizmetleri neyin kim tarafından yapılacağına karar vererek birçok konuda egemen bir mekanizma olarak hareket ederler.

Öyleyse neden kendi kırmızı halınızı açıp kendi filminize karar vermiyorsunuz?

Emmy adayı ve Oscar kazanmayı hedefleyen yapımcıları içeren bir ekip bunu yapıyor. Kendisini “merkeziyetsiz film finansmanı (DeFiFi) platformu” olarak tanımlayan Mogul Productions bugün piyasaya bir token çıkaracaklarını açıkladılar. 

İlgilenen içerik oluşturucular ve sinema severler kaydolup hesap açabilecekler.  Ana ağ canlı hale geldiğinde blockchain tabanlı platformun tokenı olan STARSı almaya hak kazanacaklar.

Daha önce Three Equity Capitalin yönetici ortağı olan CEO Gagan Grewal şunları söyledi: “Hayranlar finansman kazanmasını görmek istedikleri filmlere oy vermek için STARS tokenlerini alıyorlar. Mogul aynı kullanıcı tarafından yapılan her bir oylamayı süreç üzerinde aşırı etkiye sahip zengin kullanıcılara karşı korumak için token fiyatını katlanarak daha pahalı hale getirmek için bir özel bir oylama sistemi kullanıyor. “

İnsanların fikirlerinin gücünü derecelendirmesine olanak tanıyan bir oylama yöntemi olan bu özel ikinci dereceden oylama Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterinin de favorisidir.

 Grewal yapımcılar Cindy Cowan ve David Cormican da dahil olmak üzere birçok TV ve film prodüksiyonu emekçisiyle ile çalıştı. David Cormican’ın yapım şirketi 2016da Tokyo Trial dizisi için Uluslararası Emmy ödülüne aday gösterildi. En son Netflix dizisi Wiiliam Balldwinin oynadığı Northern Rescuenun  yapımcılığını üstlendi. Cowan Samuel Jackson ve Larry Davidin rol aldığı 42nd Streetteki Miracle belgeselinin yapımcılığını üstlendiği için New York Emmy kazandı. Eski prodüksiyon şirketi Steven Soderbergh’in Traffic’i yapmasına yardımcı oldu.

Projenin Amacı Ne? 

Grewal çok başarılı projelere imza attı.Öyleyse neden yeni bir prodüksiyon şirketi kurmak istedi?

Grewale göre filmlerin nasıl finanse edildiğine dair şeffaflık eksikliği söz konusu. Ve bu sadece başlangıç: “Bir filmin yayınlanmasından sonra finansörler ve içerik oluşturucuların kârın nasıl dağıtıldığına dair fikir edinmesi zor olabilir. Hangi filmin çekilmesi gerektiği veya finanse edilmesi gerektiği konusunda hayranlardan bilgi alınmıyor. Bu konuda da seffaflık eksik”

Mogul Productionın önerisi bu süreçlere ışık tutmak ve onları yeniden düzenlemek için blockchain kullanmaktır. Grewal şunları söyledi: 

“Projenin amacı: adil yönetişimi teşvik etmek seçmen ilgisini artırmak ve kalabalığın gücünü kullanmak. STARS token sahipleri oyları için ödüllendirilecekler. Token sahipleri pazarlama geliştirme ve STARS sahiplerinin kendilerine geri dağıtım için kullanılabilecek bir fon havuzu da dahil olmak üzere Mogul platformunun diğer yönlerini de yönetebilecekler.”

Proje hikaye anlatımında farklı sesleri artırmak için tasarlanmış Ethereum tabanlı bir yatırım platformu olan Levelere benzer. Leveler gibi Mogul  göz ardı edilen film yapımcılarına nasıl yardımcı olabileceği konusunda büyük hedeflere sahip.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku