HOLLANDA DA BİTCOİN TÜCCARINA EVİNDE SALDIRI!

0 0

Bir Bitcoin (BTC) tüccarı Hollandadaki evinde polis kılığına girmiş bir grup soyguncunun saldırısına uğradı.

38 yaşındaki Tjeerd H.’nin 10 Şubat’ta Drouwenerveen’deki evinde şiddetli bir baskının kurbanı olduğu bildirildi. Burada kurşun geçirmez yelekler giyen bir grup suçlu Tjeerd Hyi ateşli silahlarla tehdit etti. Baskın sebebi açıkça belirlenmemiş olsa da De Telegraaf H.nin kripto para birimi ticareti yaptığını ortaya koyan bir haber yayınladı. De Telegraaf raporunda polis kaynaklarının bu haberi doğruladığını belirtti.

Kripto para birimi hırsızları yalnızca çevrimiçi bir tehdit haline gelmedi Bitcoin sahipleri yüz yüze saldırganlar tarafından saldırıya uğruyor ve çeşitli miktarlarda dijital para birimlerini anonim cüzdanlara yatırmak zorunda kalıyorlar.

Ocak 2018de Taylandın Phukette Bitcoin hırsızlığı gerçekleşti. Rus bir işadamı bilgisayarına giriş yapıp saldırganlarına yaklaşık 100 bin dolarlık BTC transfer edene kadar rehin tutuldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku