Hindistan ve Sri Lanka beş kat daha fazla tehdit altında

0 0

Microsoft dünyadaki en son siber güvenlik tehditlerini kapsayan yıllık güvenlik raporunu yayınladı. Buna göre Hindistan ve Sri Lankanın 2018-2019 yıllarında bir önceki yıla göre % 34 azalma göstermesine rağmen kripto madenciliği hacklerini yaşama olasılığının beş kat daha fazla olduğu sonucu ortaya çıktı.

Microsoft Hindistan Kurumsal Grup Başkanı ve Genel Danışman Keshav Dhakad “Kripto para birimindeki son dalgalanmalar ve kripto para birimi üretmek için gereken zamanın artması bu saldırıyı yapan kişilerin daha fazla çaba sarfetmelerine neden olurken düşük siber farkındalığa sahip piyasalardan yararlanmaya devam ediyorlar dedi.

Microsoft APAC bölgesindeki en yüksek ransomware saldırısına sahip ülkenin Hindistan olduğunu söyledi.

Dhakad ”Bu yüksek kötü amaçlı yazılımlarla karşılaşmak lisanssız yazılımların aşırı kullanımının ve yasadışı ücretsiz yazılım ya da içerik sunan sitelerin çoğalmasının bir sonucudur” dedi.

Crypto Briefing Hindistandaki en büyük siber güvenlik şirketlerinden birinin CEOsu Shikhil Sharma ile temasa geçti :

Sharma “Ortalama bir Hintli internet kullanıcısı güvenlik ve gizlilik konusunda Batılılara oranla daha az bir bilince sahip. Anti-virüsler ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma çözümleri de dahil olmak üzere her yazılım için ücretsiz bir alternatif arayışı hakim. Hindistandaki BT güvenliğinin iyi olmadığını bilen bilgisayar korsanları ülkede kripto sahtekarlıklarının artmasına sebep oluyor. Her şey güvenlik katmanı ile ilgili Hintlilerin diğerlerine göre güvenlik katmanı daha mikro ölçekte dedi.

Microsoft kullanıcıların kendilerini bu tür saldırılara karşı korumaları için çeşitli tavsiyelerde bulundu. Bunları Windowsun en son güvenlik düzeltme ekini güncel tutmak güvenlik duvarlarının etkinleştirildiğinden emin olmak virüsten koruma yazılımı kullanmak ve iki faktörlü kimlik doğrulaması uygulamak bu tür istismarları önlemeye yardımcı olabilecek sağlam dijital hijyen uygulamalarına yer vermek şeklinde sıraladı. Kripto varlıklarını korumak için ise Trezor ya da Ledgerden bir donanım cüzdanı kullanmanın bazı riskleri azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku