Hangi okullar büyük kripto bağışları aldı?

0 1

 Yeni mezunlar en olası kripto para kullanıcıları arasındadır.

Son birkaç yılda kar amacı gütmeyen kuruluşlara yüz milyonlarca dolar değerinde kripto bağışlandı.

Kripto bağışları ile bağışçının sermaye kazancı vergisi ödemesi gerekmiyor.

Üniversiteler kar amacı gütmeyen sektördeki en büyük kripto para birimi bağışlarından bazılarını aldı; ancak birçok üniversite henüz Bitcoin veya diğer kripto para birimi bağışlarını kabul etmiyor. Bir Coinbase araştırmasına göre en iyi 50 üniversitenin yüzde 56sının şu anda blockchain veya kripto para birimi üzerine en az bir kursu var.

Kripto para biriminin en çok Y kuşağı ve Z Kuşağı tarafından kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Bu üniversitelerin kripto para birimi bağışları hakkında konuşarak ve kabul ederek yeni mezunlarıyla iletişim halinde kalmak için eşsiz bir fırsata sahip olduğu anlamına geliyor.

Hangi okullar büyük kripto bağışları aldı?

San Francisco Eyalet Üniversitesi: Nisan 2019da kripto para birimi şirketi Rippleın kurucu ortağı Brad Garlinghouse 25 milyon dolarlık bağış yaptı.

Princeton Üniversitesi: İki önemli bağış var. Bunlar arasında Bridge Year Programına açıklanmayan bir “yüklü miktar” bağışlayan 87 Mezunları Mike Novogratzın sınıfı tarafından yapılan bağış da yer alırken Princeton da Rippledan 50 milyon dolar pay alan 17 kurumdan biriydi.

Bir üniversiteye kripto para bağışlamak onları kripto para birimi endüstrisine daha yakından bakmaya teşvik edebilir. Birçoğunun halihazırda öğrenci tarafından yönetilen kulüpleri veya kursları olsa da pek çoğu bu alanların dışında kripto para birimini yaygın olarak benimsemiyor. Daha fazla kripto bağışı daha fazla kurumun kripto para birimini kabul etmesi ve yatırım yapması anlamına gelir.

Üniversiteler aslında kripto para birimi kullanıyor mu?

Bağışta yapacağınız gibi vergi avantajlarını fark etmeyecek olsanız da kampüste harç için ödeme yapmak veya kripto kullanmak üniversiteler için maliyetleri düşürmek ve kampüste daha açık bir finansal sistem sağlamak için yenilikçi bir yol olabilir.

Belki öğrenci kimlik kartları stabilcoinlerle yüklenebilir ve kitapçı veya kafeteryada kabul edilebilir. Belki üniversite daha verimli dahili transferler ve  satıcılara ödeme yapmak için stabilcoin bile kullanabilir. Gerçekçi olarak bu tür kullanım örneklerinden çok uzağız ancak birçok okulun önümüzdeki beş yıl içinde operasyonlarına kriptoyu nasıl dahil edeceklerini düşünmeye başladığı bir noktadayız.

Hatta bazı okullar işleri bir adım öteye taşıyor ve bağışları kriptoya yatırım yapmaya başlıyor; ancak bu üniversiteler bu bilgileri gizli tutuyor. Şimdilik çoğu okul kripto bağışlarını kabul ederek kripto dünyasına adım atıyor.

2020 yıl sonunda bağış toplama sezonuna giren kriptoyu kabul eden çok daha fazla okul hakkında haberler duymaya başlayacağınız bir yıl olacak. Önümüzdeki birkaç yıl içinde çoğu büyük üniversite kripto para birimi bağışlarını kabul edecek. 2021de büyük bir boğa piyasası görürsek bu benimsemenin bir kısmı hızlanabilir. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku