Haftalık grafikler ne sinyal üretiyor?

0 0

Bitcoin tarihsel olarak güçlü 100 günlük ortalama direnci iki aydan fazla bir süre boyunca ilk kez test etti.

Günlük grafikte yükselen kısa vadeli göstergelerle birlikte ters bir baş ve omuz formasyonu 100 günlük ortalamanın üzerinde 7 bin 945 dolar seviyesinin oldukça önemli olduğunu gösteriyor. 

MEHMET ÇOBANIN TEKNİK ANALİZ YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu seviyenin kuvvetli bir şekilde kırılması ilk aşamada 8 bin 700 dolar seviyelerine doğru bir ivmelenme başlatabilir. 

Uzun vadeli görünümde ise haftalık grafikte düşen bir kanalda hala Bitcoin sıkışmış durumda. Uzun vadeli bir Bitcoin fiyat direnci iki ay içinde ilk kez devreye girdi.

Bitstamp verilerine göre şu anda 7 bin 945 dolar seviyesinde bulunan 100 günlük hareketli ortalama (MA) Asya işlem saatlerinde geçildi. Ancak bu hareket 8 bin dolardan döndü ve tekrar 100 günlük hareketli ortalama seviyesinin altına gelindi.

Yazı yayına hazırlandığı sırada Bitcoin Bitstampta 7 bin 870 dolar seviyelerinde bulunuyordu. Bu seviye Cuma günü görülen en düşük nokta olana 6 bin 853 dolar eviyesi baz alındığından yüzde 14.8lik bir kazanç anlamı taşıyor. CoinDeskin Bitcoin Fiyat Endeksi tarafından hesaplanan küresel ortalama fiyat şu anda 24 saat bazında yüzde 46 artışla 7 bin 860 dolar seviyesinde bulunuyor.

100 günlük hareketli ortalama en son Ekim sonunda test edildi. Çin Cumhurbaşkanı Xinin blockchain teknolojisi hakkındaki cesaret verici yorumlarıyla 26 Ekim 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkılsa da bu noktanın üzerinde çok fazla kalınamadı ve Aralık ayında 6 bin 500 doların altına düştü.

Bu nedenle 7.945 dolarlık 100 günlük hareketli ortalama önümüzdeki 24 saat içinde dikkat edilmesi gereken seviyedir. Bu seviyenin üzerindeki kapanış daha yüksek bir olasılıkla daha güçlü alım yapmaya davet edecektir.

Teknik çizelgeler oranların önemli ortalama direncin üzerinde ikna edici bir hareket lehine biriktiğini göstermektedir.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku