Haftalık Bitcoin Tahminleri: Hangi Seviyeler İzlenmeli?

19

Önde gelen kripto para analistleri, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için kritik seviyeleri açıkladılar. Peki, hangi seviyeler izlenmeli? İşte haftalık Bitcoin tahminleri…

Uzmanlar, lider kripto para birimi Bitcoin için kritik seviyelere işaret etti!

Bitcoin (BTC) fiyatı, Kasım ayında gördüğü birkaç düşüşün ardından boğalar için umut olabilir. Uzmanlara göre BTC, Kasım ayını kazançla kapatacak. Geçtiğimiz hafta FTX iflası sonrası kripto para piyasalarının düşüş yaşamasıyla beraber gelen birçok haber piyasaların tekrar düşüş yaşayacağı konusunda yatırımcıları endişelendiriyor. Ayrıca Polonya’da gerçekleşen füze kazasının ardından boğalar kırmızı alçalan trend çizgisinin üstünde zemini tutamadı. Bu durum, BTC’yi üst tarafta 17 bin dolar ve alt tarafta 16 bin dolar arasında konsolide olmaya zorladı.

BTC, kırmızı alçalan trend çizgisinden tekrar zincirlerden çıkmak istiyorsa, boğaların lehine çalışmak için daha fazla olumlu habere ihtiyaç duyacak. Ardından, 2022 için yeni bir dip yapma riski çok yakın olduğundan, ilgi eksikliği normal gözüküyor. Uzmanlar pazar akşamına kadar kararsız bir kapanışın beklenmesini aktarırken, yatırımcılar önümüzdeki dönemlerde nasıl bir yatırım yapacağını şaşırmış durumda bulunuyor. Bunun nedeni ise kripto para piyasalarına duyulan güvenin günden güne düşüş yaşaması olarak açıklanabilir..

Uzmanlara göre BTC’nin önümüzdeki dönemlerde yükseliş yaşaması için gelecek en kritik hamlelerden biri Rusya ve Ukrayna arasında yaşanabilecek ani bir barış görüşmesi olabilir. Uzmanlar, bununla beraber BTC’nin 19 bin dolar seviyesine tekrar geri yükselebileceğini ve kırmızı alçalan trend çizgisinden de kurtulabileceğini aktarıyor.

Analistten güçlü Bitcoin tahminleri!

Bir diğer yandan popüler bir kripto para stratejisti, önümüzdeki günler için Bitcoin tahminleri yaptı. Cred takma ismiyle tanınan analist, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda, kripto para borsası FTX’in çöküşüne rağmen Bitcoin’in göreceli olarak güçlendiğini aktarıyor. Popüler analist, FTX’in zirve seviyelerindeyken, Coinbase ve Binance’in hemen ardından dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olduğunu belirtiyor ve bununla beraber yaşanan çöküşün yatırımcıların güvenini kırdığını aktarıyor. Cred’in sözleri şu şekilde:

“Olan olayların büyüklüğü göz önüne alındığında, dayandığı göreceli güç argümanını anlıyorum. Bir yükseliş tartışması yapacaksanız, temel olarak bu alınmalıdır. Anlaşılabilir ve anlaşılmaz olan en kötü haberleri aldık, ancak piyasa hala günlük grafiğe bağlı bir çeşit aralıkta bulunuyor. Yani birileri onu sömürmeye istekli.”

BTC Madencilik Rezervleri 12 Yılın En Düşük Seviyesinde!

Kripto stratejisti, mevcut seviyelerde alıcıların varlığına dikkat çekerken, yatırımcıların haberlere tepki vermede yavaş olmasının da mümkün olduğunu savunuyor. Öte yandan ünlü kripto stratejistine göre kripto para piyasaları olumsuz olaylarla sarsılsa bile Bitcoin yükselmeyi başarırsa, fiyat hareketinin haberleri yakalama konusundaki endişesi ortadan kalkacak. Ancak şimdilik kripto analisti, Bitcoin için sağlam bir yükseliş için çok erken olduğunu açıklıyor. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere BTC, anlık olarak 16,568.22 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku