Hacker trezor, ledger ve keepkay kullanıcı veritabanını satıyor

0 0

Ethereum.org formunu ihlal eden hackerın en popüler üç kripto cüzdanı olan Ledger Trezor ve KeepKey için veritabanlarını sattığı iddia ediliyor .Siber suç izleme web sitesi Under the Breach hackerın en iyi donanım cüzdanı sağlayıcılarının veritabanları için yeni listelerini gördü.

Hacker yaklaşık 41.500 Ledger kullanıcısı 27.100den fazla Trezor kullanıcısı ve 14.000 KeepKey müşterilerinin hesap bilgilerine sahip olduğunu iddia ediyor.

Twittera gönderilen tweetler verilerin popüler e-ticaret web sitesi platformu Shopifydaki bir güvenlik açığından yararlanılarak çalındığını gösterir.

Hacker iki kripto vergi platformunun e-posta listelerine ek olarak 18 sanal para alışverişi ve forumunun veritabanlarını da duyuruyor.

Veritabanları 4.500 kullanıcıyı kapsayan Kore Borsası Korbit için tam SQL Meksika Ticaret Platformu Bitso için üç veritabanı ve Blockchain Platformları olan Blockcypher Nimirum ve Plutus için şifreleri içeren tam hesap bilgilerini kapsıyor.

Hacker yalnızca premium tekliflerle ilgilendiğini belirterek “Bana düşük dolar teklif etmeyin sadece büyük para dedi.

KYC Platformları Hacker için Honeypot içeriyor

Geçen hafta BlockFi Sim-takas saldırısından kaynaklanan bir veri ihlali bildirdi . Müşterilerin tam adları e-posta adresi doğum tarihi ve fiziksel adresleri sızdırıldı. Müşteri fonları etkilenmedi.

Nisan ayı sonunda Krakene hizmet veren bir saklama firması olan Etana herhangi bir müşteri fonunun kaybolduğunu anlamadan bir veri ihlali yaşadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku