‘Hacim, açıklananın 8 katı olabilir’

0 0

Afrikada kripto para kullanımını benimseyen ülkelerin başında Nijerya Güney Afrika Kenya ve Gana geliyor. Kıtadaki kripto hacmi geçen hafta 16 milyon dolara ulaştı. Geleneksel finansmana erişimdeki zorluklar nedeniyle Bitcoin servet işlemleri ve depolanması için alternatif hale geldi

Yellow Card kripto borsası CEOsu Chris Maurice Afrikada kripto para biriminin kullanımının son zamanlarda hızlı bir şekilde arttığını söyledi.

Maurice Gana Kenya Nijerya ve Güney Afrika ülkelerinde kriptoların benimsenmesinde ve kullanımında büyüme olduğuna dikkat çekti.

Ancak kripto borsalarından elde edilen veriler kıtadaki gerçek ilgiyi yansıtmıyor. Lagos merkezli şirketin CEOsu bölgenin daha fazla tezgah üstü ve eş düzeyde ticarete girdiğini ve işlem verilerin borsalara yansımadığını savundu. Maurice Cointelegrapha yaptığı açıklamada “Kripto varlık hacmi WhatsApp veya Telegram veya gayri resmi OTC aracılığıyla çalışıyor” dedi.

8 kat fazla olabilir

Maurice Afrikadaki gerçek hacmin rapor edilen hacmin 8 katına kadar daha yüksek olduğunu tahmin etti. Borsalardan alınan veriler doğru olmayacağından Maurice’in tahminleri hacim için Paxful ve LocalBitcoin gibi eş düzeydeki ticaret sitelerinde kontrol edilebilir.

Bulgulara dayanarak bölge son yedi gün içinde 16 milyon dolarlık tarihi işlem hacmi kaydedildi. Nijeryalı Nairada (NGN) işlemler yaklaşık 10 milyon dolar olurken Güney Afrika randı (ZAR) Kenya şilini (KES) ve Ganalı cedi (GhS) de 1 milyon dolardan fazla işlem hacmi gerçekleşti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku