Günlük Dogecoin Hacmi Yaklaşık 1 Milyar Dolara Yükseldi!

20

Dogecoin (DOGE) için işlem hacmi 2021’in ikinci çeyreğinde 13 kattan fazla artarak günlük yaklaşık 1 milyar doları aştı.

Musk’ın Twitter paylaşımları ile Dogecoin fiyatı %50 arttı

Coinbase tarafından derlenen ve Business Insider tarafından rapor edilen verilere göre, Dogecoin ticaret hacimleri Nisan ve haziran ayları arasında %1,250 arttı ve çeyrek boyunca ortalama 995 milyon dolar değerinde DOGE el değiştirdi. Karşılaştırıldığında, Dogecoin’in ilk çeyrek için günlük ortalama hacmi 74 milyon dolardı. Dogecoin, yıla sadece 0,004 dolar fiyatla başladı ve ilk yükselişini şubat ayının başlarında Tesla CEO’su Elon Musk meme coini desteklemek için Twitter kampanyasına başladığında, fiyatların %50 arttığı görüldü.

Musk, Dogecoin histerisini artırarak, Shiba Inu temalı parayı 8 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,731 dolara gönderirken büyük bir rallinin başlaması gündeme geldi. Birçok kripto yorumcusuna göre Dogecoin’in 2021 performansının nedeni Elon Musk tarafından yapılan Twitter- shilling olsa da Business Insider tarafından yapılan yoruma göre, Dogecoin’in etkileyici bir performans göstererek, Q2 boyunca önemli borsalarda, Gemini ve eToro’da Mayıs ayında ve Coinbase’de ise haziran ayında listelenmese bu başarı mümkün olmazdı.

DOGE, kripto para işlem hacminin %5’lik dilimini oluşturdu

Coinbase’in verilerine göre, ikinci çeyrekte küresel kripto para ticaret hacmi genel olarak %32 arttı ve günlük yaklaşık 19 milyar dolar değerinde kripto para el değiştirdi. Veriler, DOGE’nin 2. çeyrekte toplam kripto para işlem hacminin %5’inden fazlasını temsil ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, GoinGecko, üç aylık kripto para birimi raporunda, 2. çeyrekte günlük yaklaşık 81 milyar dolar değerinde kripto paranın alınıp satıldığını tahmin ediyor ve bu da Dogecoin (DOGE)’in üç aylık kripto hacminin %1,2’sini temsil ettiğini gösteriyor.Dogecoin

Rekor ralliye rağmen Dogecoin, CoinGecko’ya göre 8 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,181’den %75,3 düşerek tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana aşırı kayıplar yaşadı. Ancak DOGE, 2021’in başlangıcından bu yana hala %4,425 arttı. Tesla CEO’su, Dogecoin’e devam eden desteğini göstermek için pazar günü Twitter profil resmini “Doge-eyes” olarak değiştirerek DOGE-shilling yöntemlerine geri dönmüş gibi görünüyor. DOGE, Musk’ın pazar günkü yeni profil resmine yanıt olarak iki saat içinde hızlı bir şekilde %18 yükselirken, kazançları hızla silindi ve meme coin şimdi Musk’ın profil resmini değiştirmeden öncekinden %2,5 daha yüksek işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku