Elon Musk Kripto Paralar Üzerindeki Sihirli Gücünü Kaybediyor!

53

Elon Musk’ın Dogecoin değerini pompalamak için yaptığı son girişimi, kripto para biriminin fiyatında fazla bir heyecan yaratmadığı için planlandığı gibi gitmedi. Bu, Musk’ın kripto dünyasındaki güvenilirliğini kaybettiğinin bir işareti olabilir.

Elon Musk’ın meme kripto para ile ilgili tweet’leri eskisi kadar rağbet görmüyor

Tweetleriyle kripto para piyasasını manipüle ettiği bilinen Elon Musk Bitcoin’i enerji tüketiminde kömürlerin üzerine sürüklemek yerine, bu sefer kendi kendini Dogefather ilan etti. Perşembe sabahı, Twitter’da “DOGE’u Serbest Bırak” başlıklı bir Godfather meme’ini tweetledi.

İlk denemesinde başarılı olduktan sonra, bu kez de “Baby Shark” şarkı sözlerinin oldukça tutarsız bir versiyonu olan “Baby Doge” ile tekrar bir girişimde bulundu. DOGE/USD işlem çifti ikinci tweet’te yüzde 5.22 artarak 0.26 dolara yükseldi. Ancak, DOGE’daki fiyat artışı, traderlar onu satmaya başladığında düştüğü için değişken ve kısa ömürlü oldu. Böylece Musk’ın girişimlerine rağmen Dogecoin fiyatı bu tweet’lerden önceki haline döndü.

Elon Musk’ın tweet’leriyle kripto para piyasasını hareketlendirdiği biliniyor. Örneğin, bu yılın başlarında Dogecoin ile ilgili tweetleri, piyasa çapında bir satın alma çılgınlığına yol açmaya yeterliydi. Bu da DOGE’un piyasa değerini neredeyse 100 milyar dolara kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmasına neden oldu.

Kripto para piyasası Musk’ın Dogecoin tweet’lerinden etkilenmiyor

Dogecoin taraftarı Musk, mayıs ayında Bitcoin’in yüksek enerji kullanımı ve fosil yakıtlara bağımlılığı konusundaki endişelerini dile getirdiğinde, kripto para piyasasını çökertti. Bitcoin’in fiyatında yüzde 17’lik bir düşüşe neden oldu (54,819 dolardan 45,700 dolara). Haziran ayının sonlarında, Bitcoin’e olan aşkını kaybettiğini belirten bir tweet atmak, zaten değişken olan piyasada daha fazla dalgalanmaya neden olmuştu. Binance CEO’su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere endüstri liderleri onu sık sık “sorumsuz” olarak nitelendiriyor. Binance CEO’su şu ifadeleri kullanıyor:

Başkalarının mali durumunu zedeleyen tweetler komik değil ve sorumsuzca!

Bitcoin konusunda daha iyimser bir duruşa sahip olan diğer kripto para piyasasının liderleri, şubat ayında Dogecoin yanlısı tweetlerine olumlu tepki vermedi. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Musk’ın Dogecoin’e verdiği desteği eleştirdi ve şunları söyledi:

Bitcoin’in gerçek bir amacı var, Ethereum’un gerçek bir amacı var, birçok stablecoin’in gerçek bir amacı var. Ancak Dogecoin bir tür meme, bir tür şaka.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptodaily.co.uk/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku