Güney Koreli uzmanlar, Kripto nun güvenli bir varlık olmadığını düşünüyor

0 0

Güney Koreli uzmanlar yerel medya aracılığıyla kripto para birimlerinin COVİD-19 pandemi sırasında güvenli liman varlıklarının “zayıf bir seçimi” olduğunu belirtti.

Scoopa göre Hongik Üniversitesinden Profesör Hong Ki-hoon Bitcoin (BTC) gibi kripto varlıklarının altın dolar ve hatta ABD Hazine tahvilleri düzeyinde “güvenli liman varlıkları” olarak düşünülmemesi gerektiğini belirtti. Bununla birlikte finansal piyasalardaki oynaklığın kripto pazarında daha fazla para birikmesine neden olduğunu inkar etmediğini söyledi.

Kripto Para Birimleri Pandemiden güvenli değil

Hongik Üniversitesi İşletme Bölümünden Hong

Güvenli bir sığınak olmak için iki koşulun karşılanması gerekir. Birincisi varlığın değerinin volatilitesi düşük olmalı ve ikincisi piyasa oynaklığının artması beklendiğinde değer yükselmelidir. Bu nedenle kriptolar koşullara uymuyor.

diyor.

Profesör koronavirüs salgını sırasında kripto hacmindeki artışın nedenleri hakkında şunları söyledi:

Piyasalar çöktükten sonra hacimdeki artışın nedeni yüksek volatiliteye yatırım yapma ruhunun amortismana tabi varlık değerini telafi etmek için çalışmasıydı.

Güney Korede düzenleme eksikliğine ilişkin endişeler

Makale ayrıca “piyasa manipülasyonu” ile ilgili endişeleri de gündeme getirdi. Kripto ortamının ülke içinde yeterince düzenlenmediğini belirtiyor. Piyasanın mevcut popülaritesinin kripto para satın almaktan çekinen yatırımcıların endişelerini azaltmadığına inanıyor.

Diğer taraftan anonim bir yatırım uzmanı şunları ortaya koydu:

Bireysel yatırımcılar genellikle hisse senetlerinin risklerini düzgün bir şekilde yönetemez ancak kripto para birimlerinin risk faktörlerini ölçmek neredeyse imkansızdır.Tam yatırım yapmadan önce anlamalısınız.

Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı 27 Mayısta yaptığı açıklamada ülkenin Gelir Vergisi Yasasını değiştirmeye hazırlandıklarını söyledi. Bu ülke içindeki kripto karlılığını etkileyebilecek bir hareket olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku