Güney Kore marketleri, Blockchain teknolojisi ile personelsiz alışveriş sistemine başlıyor

0 34

Güney Koredeki yeni kadrosu bulunmayan marketler büyük yerel Blockchain şirketi Coinplugın bir perakende operatörü HP Perakende ve güvenlik sağlayıcısı Cubox ile bir anlaşma imzaladıktan sonra Blockchain tabanlı kimlik çözümlerinden yararlanacak.

Inews24e göre firmalar bu yılın Mart ayında piyasaya sürülen Coinplugun MyKeepin platformunu kullanacak. Anlaşma CVS marketlerindeki şarküteri müşterilerinin bir akıllı telefon uygulamasında taranabilir bir QR veya barkod aracılığıyla erişilebilen bir blockchain tabanlı dijital merkezi olmayan kimlik çözümü (DID) kullanarak kendilerini tanımlamalarını sağlayacak.

Coinplug başta Güney Kore hükümeti ile birlikte DID çözümleri için bir dizi kullanım üzerinde çalışıyor. Seul koronavirüs pandemisinin neden olduğu bozulma ve ekonomik yavaşlamanın ardından tüm iş sektörlerinde temassız ve endüstri 4.0 destekli iş modelleri geliştirme gereksiniminden söz etti.

Firmalar yeni hareketin personelsiz market ve perakende mağazalarının ciddi bir şekilde başlatılmasına yardımcı olacağını söyleyerek daha önce kasiyersiz alışveriş deneyimleri yaratma girişimlerinin ülkede hayal kırıklığı ile sonuçlandığını belirtti.

Bu tür mağazalardaki müşteriler erişim için önceden kaydolmaya uzun süren doğrulama protokollerinden geçmeye ve kredi ya da banka kartı bilgilerini vermeye zorlandı. Perakendeciler sistemlerinin güvenliğini kontrol etmek için CCTV görüntülerini taramak veya izlemek zorunda kaldığı için güvenlik de zorlu geçti.

Coinplug zayıf güvenlik ve kişisel bilgileri teslim etme ihtiyacının bu tür mağazaları popüler hale getirmediğini ancak Blockchain tabanlı çözümün hiçbir kayıt gerektirmeyeceğini kişisel bilgi sızıntısı riskini azaltacağını kurumsal riski en aza indireceğini ve işçilik maliyetlerini düşüreceğini iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku