Güney Amerika da Blockchain teknolojisi

0 0

NULS çekirdek geliştiricisi “Berzeck” Latin Amerikadaki blockchain teknolojisinin durumu hakkında konuştu. NULS çekirdek geliştiricisi ve Nerve Network kurucusu Mario Blacutt Blockchain Latin Amerikada teknolojik devrim getirebilir dedi. Blacutt bölgenin blok zinciri ortamı ve eski Bolivya Cumhurbaşkanı Evo Moralesin 2014te kripto paraları yasaklamasından sonra karşılaştığı engelleri hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

“Berzeck” takma adı altında birkaç yıl gizlendikten sonra yakın zamanda gerçek adını halka açıklayan Blacutt blockchain teknolojisinin şüphesiz Latin Amerikada bir teknolojik devrimin başka bir on yılını ateşleyeceğini söyledi.

Latin Amerikada kripto benimsenmesi “muhtemelen hızlanacak”

“Berzeck” hükümetler kripto paraların faydalarını ne kadar erken fark ederse ülkelerinin benimsenmesi açısından o kadar iyi olacağını söyledi ve devam etti:

“Latin Amerikada kripto para kabulü birkaç nedenden dolayı nispeten yüksek ancak çoğunlukla insanlar finansal sistemlerine güvenmiyor ve şimdi küresel bir durgunluk beliriyor insanlar bankacılık sistemlerinin tutacağına inanmıyorlar. Böylece kripto benimsenmesi muhtemelen hızlanacak. Birkaç ülke mevcut fırsatları yakalayabilir ve öncü blok zinciri gelişimine öncülük etmeye çalışabilir ancak hangi ülkelerin liderlik yapabileceğini bilmek için henüz çok erken.”

NULS çekirdek geliştiricisi iyi haberin giderek daha fazla insanın potansiyeli anlamaya başladığı ve kripto kazanmanın daha güvenli hale geldiğini ancak Venezuela gibi bazı istisnaların olduğunu vurguladı.

Latin Amerika sosyalizmi ve kriptolar

Bolivya’nın Morales hükümeti altındaki kripto karşıtı duruşunu ele alan Blacutt hem kripto hem de blockchain kavramlarının Latin Amerika’nın devlet felsefeleri ile uyumlu olduğuna inanıyorsa üzerinde durur :

“Latin Amerikada sosyalist bir dalga vardı ve genellikle bu hükümetler obsesif kontrol ve merkezileşme için ekonomi üzerinde daha sıkı bir tutuş ve iktidarda kalmak için çalışıyorlar. Kripto tam tersi yönde çalışır. Sonuç olarak LATAM benimsemeyi teşvik etmek ve uluslararası yatırım şirketlerini çekmek için altın bir fırsatı kaçırdı. Neyse ki bu hükümetlerin çoğu gücü değiştirdi ve işler daha iyi görünmeye başlıyor.”

Blockchain teknolojisi açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir şekilde geliştirildiğinden “Berzeck” Latin Amerika ve diğer az gelişmiş bölgelerin blockchain geliştirmenin ön saflarında açıkça rekabet etmeleri için “çok nadir bir fırsat” sunduğunu söylüyor.

Ancak Blacutt yalnızca Latin Amerikada değil genel olarak kriptoların hala “hızlı zenginleşmenin” bir aracı olarak görüldüğünü ve kriptoların spekülatif varlık olduğunu söylüyor çünkü “son derece büyük potansiyel pazarını göstermeye bile yakın değiliz” diyor ve ekliyor :

“Etkili çözümler uygulamak için blockchain teknolojisini anlamak önemsiz değil karmaşık. Aslında bizimle iletişime geçen birçok şirket blockchain teknolojisiyle ilgileniyor ancak iş süreçlerini blockchain ile nasıl eşleyecekleri hakkında hiçbir fikirleri yok. Bu iyileştirilmesi yıllar sürecek en büyük engel. Latin Amerika bu sorunlardan muaf değil. Benimsemeyi hızlandırmak ve geçişi daha pürüzsüz hale getirmek için blockchain sorunlarıyla başa çıkmak bireysel hükümetlere bağlı olacak.”

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku