Grayscale’dan Kritik Cardano Raporu: Cardano’yu Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

125

Önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale, “Yapı Taşları” adlı eğitiminin bir parçası olarak Cardano (ADA) hakkında yeni bir rapor yayınladı.

Avantajlar ve riskler!

Grayscale tarafından yayınlanan raporda, yatırım firması üçüncü en büyük kripto para biriminin temel avantajlarına ışık tutarken, aynı zamanda projeye dair bazı önemli riskleri de ele aldı. Son zamanlarda gerçekleştirdiği Alonzo güncellemesi sayesinde, Input Output CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun en güçlü yönünün Blockchain’in arkasındaki itici güç olduğuna inanıyor. Aynı zamanda, finansal açıdan 1.5 milyar dolarlık Cardano Hazinesi’nin de projenin destekleyeci gücü olduğuna inanılıyor. Grayscale‘a göre, Cardano’nun geçen yılki Shelley güncellemesinden sonra daha güçlü hale gelen topluluğu, geniş erişilebilirliği ve merkeziyetsiz yapısı Blockchain’in başarılı olmasının en önemli faktörleri arasında yer alıyor.

Rapora göre, potansiyel riskler söz konusu olduğunda, akıllı sözleşme alanındaki kıyasıya rekabet oldukça açık. Sektörün şu anki lideri olan Ethereum ile birlikte Solana ve Avalanche platformları da güçlü rakipler olarak sektörde ön plana çıkıyor. Ancak firma, düşük ücretleri nedeniyle Cardano Blockchain’in aşırı değerli olabileceğine inanıyor. Son olarak, ortaya çıkabilecek teknik sorunlar ve ABD’deki düzenleyici netliğin olmaması, Cardano’nun karşısındaki engeller olarak ortaya çıkıyor. Grayscale şunları belirtti:

Cardano ağ ücreti geliri, Ethereum 2.0 gibi diğer PoS blockchain’e kıyasla hala nispeten düşük. Ağ, yeni uygulamalardan veya artan kullanımdan kaynaklanan ücretleri artırmadığı sürece, ADA’nın değerlemesi, ivme kazanabilir.

Yatırımcılar, Ethereum’dan Cardano (ADA)’ya yöneliyor!

Ethereum (ETH)’un durgun fiyat hareketi ve Londra güncellemesi sonrası beklenen fiyat artışını yakalayamaması, yatırımcıları DApps oluşturmak için kullanılan Cardano gibi platformlara itiyor. Son bir yılda yaklaşık yüzde 4.800’lük bir büyüme ile rekor üzerine rekor kıran Solana da yatırımcırın yeni gözdesi oldu.

Cardano Destekli Bu Altcoin Performansıyla Piyasaya Meydan Okuyor
 

CoinMarketCap verilerine göre, Ethereum’un geçen ayki yüzde 16’lık düşüşü, Haziran’dan bu yana ikinci en büyük düşüşü. Ancak geçtiğimiz yıl, Ethereum’un değeri yaklaşık yüzde 830 arttı. Piyasasnın önde gelen analistlerinden Michael van de Poppe Cardano fiyatının 5 dolara ulaşacağını iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku