Grayscale CEO su: Kurumsal Yatırımcılar Yumurtalarını Aynı Sepete Koymamaları Gerektiğini Öğrendiler

0 1

Grayscale CEOsu Michael Sonnenshein CNBCye Teslanın 15 milyar dolarlık Bitcoin yatırımının ardından daha fazla teknoloji liderinin ve kurumsal yatırımcının Elon Musku takip edebileceğini söyledi.

Sonnnenshein Bitcoin için kurumsal talebin giderek arttığını ve Grayscalein yönetim altındaki varlıklarının yeni zirvelere yükseldiği rekor kıran bir yılın ardından 2021de de yeni rekor seviyelere ulaşılacağını söyledi.

Sonnenshein 10 Şubatta CNBCnin Squawk Box adlı programına verdiği demeçte geçen yıl tanık olunan rekor girişlerin devam ettiğini ve bunu Bitcoinin mevcut yükselişinin devam edebileceğinin bir işareti olarak yorumladı.

Devlet kurumlarından ve politikacılardan  gelen anlatıların aksine Sonnenshein düzenlemenin yatırımcı adayları için bir endişe olmadığını birçoğunun yeterli yasal açıklığın sağlandığından memnun olduğunu iddia etti.

Sonnenshein “En önemli konulardan bir tanesi düzenleme kaygılarını ortadan kaldırmak ve kripto para dünyasındaki bir çok konuya netlik getirmek ” dedi. 

Teslanın Bitcoine 15 milyar dolar yatırım yaptığı aynı hafta Sonnenshein çoğu kurumsal yatırımcının tüm yumurtalarını tek bir sepete koymak yerine zamanla alternatif olarak Bitcoine  yatırım yapmanın önemini kavradıklarını söyledi.

  Sonnenshein MicroStrategy tarafından uygulanan yatırım stratejisinin gelecekteki alıcılar için daha yaygın ve alışıla geldik olabileceğini söyledi. MicroStrategy 2020 yılı boyunca 1 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

“Kurumlar MicroStrategy gibi diğer şirketlerin zaman içinde bu ticarete girdiğini gördüler ve nihayetinde bunun büyüyeceğine inanıyorlar. Kurumlar volatiliteden ve piyasadaki belirsizlik yüzünden temkinli davransalar da ileri de daha büyük Bitcoin alımları gerçekleştirecekler ”

Artık Neden Değil Neden Olmasın Algısı Var

Sonnensheine göre Bitcoini çevreleyen soru “neden” den neden olmasına değişiyor.  

 Tesla ve Twitter gibi büyük teknoloji şirketlerinin liderleri kripto para piyasasına akın ederken artık Bitcoinin kabulü ve kullanımı giderek daha da büyüyecek.

“Şu anda neredeyse bir tür yarış olduğunu görsem şaşırmam: Elon Musk Michael Saylor Jack Dorsey var. Büyük şirketlerde gerçekten “neden” den “neden olmasın” a geçtiğini fark eden diğer birçok ileri görüşlü lider göreceksiniz ve sürpriz bir şekilde devasa şirketlerin hazine programlarının bir parçası olarak Bitcoine dahil olacaklarına tanıklık edeceksini. “

Kurumsal girişlerin yeni yılın başlangıcından bu yana ivme kazandığını söyleyen Sonnensheine göre sinyaller 2021 için iyi görünüyor. CEO son olarak şunları söyledi: 

“Rekor kıran bir 2020nin hemen ardından yatırımcı ilgisi hız kesmedi bu ivmenin sadece 2021de devam etmekle kalmayıp aslında hızlandığını söylemekten çok memnunum. Bu nedenle şu anda birçok kurumsal yatırımcının sürekli ve artan talebini görüyoruz. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku