GMO JAPONYA NIN İLK MADENCİLİK EKİPMANINI AÇIKLADI

0 0

Tokyo merkezli teknoloji hizmetleri şirketi GMO bir Japon şirketi tarafından tamamen geliştirilen ilk bitcoin madencilik teçhizatını piyasaya sürdü.Japonyada geliştirilen ilk bitcoin madencilik cihazı olmanın yanı sıra B2 aynı zamanda 7nm yarı iletken çipleri kullanan ilk madencidir ve pazarda bulunan cihazlara göre performans ve verimlilik kazanımı sağlar.Bitmain’in Antminer S9 modeli 16nm bir çip kullanıyor Halong Mining’in DragonMint T1’i ise Samsung tarafından üretilen 10nmlik bir çipe sahip.

GMO bu madencinin piyasaya sürülmesinin Bitmaini takviye etmenin ilk adımı olduğuna inanıyor.Bitmain Şu anda tüm ASIC madencilerinin tahmini yüzde 80ini üretmektedir.

GMO CEOsu Masatoshi Kumagai Bitmaine saygı duyuyorum ama biz onları geçeceğiz ” Bloomberg teknoloji muhabiri Yuji Nakamura Japonyada geliştirilmesine rağmen B2’nin 7nm yongalarının Tayvan’da üretildiğini bildirdi

S9 için 837 $ ile karşılaştırıldığında B2 1999 dolara satış yapacak.Ama özellikleri Bitmain’in amiral gemisi ürününden çok daha üstündür.GMO B2nin ünite başına 1950 W güç tüketiminde 24 S / s (S9 için 14TH / s) elde edebileceğini söylüyor (1 TH / s başına 81W). GMO 6 Hazirandaki üniteler için ön siparişleri kabul etmeye başlayacak.Bu cihazların üretimi GMOnun geçen yıl firmanın başlattığı bitcoin madencilik faaliyetini geliştirmesine yardımcı olacak.

GMO ayrıca son zamanlardaoyunlardaki sıralamasına göre mobil oyunculara bitcoin ödülleri dağıtan “GDO tarafından CryptoChips” adlı bir uygulama geliştirdi.


Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku