Glassnode’tan Kritik Bitcoin Raporu: Zincir Üstü Veriler Neye İşaret Ediyor?

921

Kripto para analiz firması Glassnode’a göre, Bitcoin (BTC) yüksek fiyatlar kaydetmeye devam etse de, “akıllı para” modelini kullanan yatırımcılar, BTC biriktirmeye devam ediyor.

Hareket etmeyen Bitcoin miktarı tüm zamanların en yüksek seviyesinde! Glassnode, yükselişin devam edeceğini öngörüyor!

Kripto para analiz firması Glassnode, son üç ayda hareket etmeyen Bitcoin miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığına dikkat çekiyor. Analiz firması, Bitcoin (BTC)’in talep dinamikleri açısından, BTC’nin olumlu fiyat hareketine rağmen, borsa çıkışlarının artmaya devam ettiğini söylüyor. Analiz firmasının konuya ilişkin açıklaması ise şu şekilde:

Sürekli borsa çıkışlarının bir sonucu olarak, toplam BTC borsa bakiyesi, dolaşımdaki arzın yüzde 12,9’u ile çok yılın en düşük seviyelerine düştü. BTC, en yüksek seviyesinin altında konsolide olsa bile, borsanın elinde tuttuğu coin’ler tükenmeye devam ediyor.

"Glassnode’tan

Glassnode’a göre bu dinamikler, “önümüzdeki haftalarda Bitcoin için oldukça olumlu bir görünüm” çiziyor. Ayrıca BTC’nin fiyatı Çarşamba akşamına doğru ABD Çalışma Bakanlığı’nın tüketim ürünleri fiyatlarında keskin bir artış olduğunu gösteren verileri yayınlamasının ardından yükseldi. Bakanlık, tüketici fiyat endeksinin 1990’dan bu yana en hızlı yükselişini gerçekleştirdiğini söyledikten sonra BTC 69.000 doların üzerinde işlem gördü.  Daha fazla Bitcoin ve kripto para birimi haberleri için Kriptoarena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Glassnode, Bitcoin’de “canlandırılmış arza” dikkat çekiyor

Kripto analiz firması haftalık raporunda, bir yıl içinde hareket etmeyen Bitcoin miktarının şimdi yeniden dolaşıma girmesinin, eskiye göre nispeten düşük seviyelerde kaldığını belirtiyor. Firma, bu tür Bitcoin’i “canlandırılmış arz” olarak adlandırıyor. Kripto analiz firması Glassnode, bu konuda yaptığı açıklamada şöyle belirtiyor:

Gördüğümüz şey, şu anda günlük olarak yaklaşık 6,5 bin Bitcoin (BTC)’in yeniden canlandırıldığı. Ayrıca, günde 20 bin BTC’nin yeniden canlandırıldığı 2017, 2019 ve 2021 boğa koşularına kıyasla bunun nispeten düşük bir seviye olduğu da gayet aşikar. Aslında, mevcut canlanan arz seviyeleri, çoğunlukla ayı piyasasının son aşamaları olarak kabul edilen 2019’un sonundan 2020’ye kadar olan harcama modellerine benziyor.

"Glassnode’tan

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku