Glassnode Verilerine Göre Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusu Devam Edecek! İşte Sebepleri!

0 48

Kripto para analiz şirketi Glassnode, Bitcoin(BTC), 60 bin dolar’ın altında konsolide olmaya devam ederken uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının davranışlarını analiz ediyor.

Glassnode, yaylaştığı yeni bir tweet’te 193.100 takipçisine uzun vadeli yatırımcıların hareketini takip etmenin önemini vurguladı.

Veri analizi firmasına göre, uzun vadeli yatırımcılar BTC birikimlerini harcadığında, boğa döngüsünün sonuca yaklaştığını gösteren bir sinyaldir. Topluluk, Bitcoin 10 bin dolar’dan 50 bin dolar’ın üzerine çıktıkça kar elde ederken, Glassnode, yeni uzun vadeli yatırımcıların mevcut seviyelerde BTC biriktirdiğini belirtti.

“2017’nin zirvesinde uzun vadeli yatırımcılar, varlıklarını dolaşımdaki arzın yüzde 74’ünden yüzde 58’ine düşürdü. Şu anda, 2020’nin sonlarında biriken coin’ler olgunlaşıyor ve uzun vadeli yatırımcıların sahip olduğu arz aslında yüzde 67 artıyor. ”

Hodling Davranışı Devam Ediyor

Glassnode’un uzun vadeli yatırımcıların davranışlarını incelemek için yakından takip ettiği bir başka gösterge de, Coin Days Destroyed metriği. Bu metrik, coin’lerin en son taşınmasından bu yana geçen günlerin sayısına ağırlık verirken her bir Bitcoin işleminin değerinene inceler.

Kripto veri platformu, son üç ayda yok edilen madeni para günlerinin miktarını belirleyen 90 Günlük Coin Days Metriğinin, uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin birikimlerini elinde tuttuğunu gösteren bir seviyeye geri döndüğünü söylüyor.

Çok yıllı bir zaman dilimine bakıldığında, Glassnode, en az 5 yıl içinde hareket etmeyen dolaşımdaki arz yüzdesi artmaya devam ettiğinden, uzun vadeli yatırımcılardan daha fazla hodl etme davranışı gösteriyor.

“Bitcoin BTC Yüzde Arzı Son Aktif 5+ Yılda 5 ayın en yüksek seviyesi olan yüzde 21.94’e ulaştı”

Daha da uzun bir zaman diliminde Glassnode, 10 yıldan fazla bir süredir hareket etmeyen coin miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığını belirtiyor.

“Bitcoin BTC Arz Miktarı Son Aktif Olan 10 yıldan fazla bir süre önce 2.102.437.584 BTC ATH’ye ulaştı.”

Hodling davranışındaki artış, zincir içi analist Willy Woo’nun BTC arz sıkıntısının baş gösterdiğini tahmin etmesiyle ortaya çıkıyor. Woo, arz krizinin Bitcoin’i 2017’de yüzde 2 bin yükselmeye iten krizden daha şiddetli olacağını söylüyor.

“Bunu, tipik olarak insanların madeni paralarını speküle ettiği veya satın aldığı ve sattığı borsalardan çıkan coin’lerin akışını takip ederek görebiliriz ve bir kısmı spekülasyon için tahsis edilmiş bir envanterleri vardır. Bu envanterin eşi görülmemiş miktarda tükendiğini gördük.

2017 boğa piyasasına geri dönüp bakarsanız, envanterin beş aylık bir tükenmesi gibi gördük ve bu, 2017 boğa piyasasını başlangıçta yaklaşık 1.000 dolar’dan 1.500 dolar’a ve en sonunda 20 bin dolar’a çıkarmak için yeterliydi. Envanter tükenmesi sona erdi ve şimdi 12 aylık envanter tükenmesinin olduğu bu bölgedeyiz. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku