Glassnode Raporu Bitcoin’in (BTC) Bir Sonraki Adımına Dair Somut İpuçları Veriyor

0 96

Kripto analiz firması Glassnode, Bitcoin’in boğa koşusunun yavaşladığını gösteren birkaç gösterge tespit etti. Balinalar perakende yatırımcılara servet aktarırken Bitcoin rallisi yavaşlıyor

Analitik sağlayıcı Glassnode, mevcut zincir üstü göstergelerin Bitcoin boğa piyasasının sonraki aşamalarına girebileceğini gösterdiğini bildiriyor.

Glassnode, 22 Mart’ta yayınladığı raporunda, Mart 2018’den bu yana 1 BTC veya daha azını tutan cüzdanlardan sürekli olarak artmasına rağmen Bitcoin balinalarının sayısında düşüş olduğunu kaydetti.

Rapor, “Küçük hodlerların ısrarlı birikimi, 2018 ortasından 2020 kaosuna kadar kırılmamış trendle birlikte, oynaklık yoluyla hodl yapmaya istekli olduğunu gösteriyor” dedi.

100 BTC’nin üzerinde coin’leri olan balina adresleri, şu anda arzın yüzde 62,6’sını elinde tutan grupla karşılaştırıldığında nispeten sabit kaldı. Bu, son 12 ayda sadece yüzde 0,87’lik bir artış demek.

Glassnode, uzun vadeli hodlerların Bitcoin fiyatına göre güvenini değerlendirmek için kullanılan “Rezerv Riski” ölçüsünden yararlanarak, uzun vadeli hodlerların yeni alıcılara BTC “servet transferi” nin halen devam ettiğini öne sürüyor.

Rapor, boğa piyasalarının genel olarak, mevcut döngünün hangi aşamada olduğunu tahmin etmek için kullanılabilecek üç farklı aşamada benzer bir servet transfer yolu izlediğini belirtti. Zirve Hodl aşamaları, uzun vadeli hodlerların veya sahip olunan coin’lerin büyük oranının karda olduğu dönüm noktalarıdır.

Rezerv Riski metriğine benzer şekilde, bu çalışmalar koşulların bir boğa piyasasının ikinci yarısı veya sonraki aşamalarına benzer olduğunu gösteriyor.  Uzun vadeli hodlerların, varsayılan Zirve HODL noktasından bu yana yalnızca yüzde 9’unu harcamış olan daha büyük bir nispi arz payı var. ”

Bitcoin 25 Bin Dolar’a Düşebilir

Glassnode, boğa sezonunun sonunun yaklaştığını tahmin eden tek unsur değil. Çin madencilik havuzu BTC.TOP CEO’su Jiang Zhuoer, boğa piyasasının Eylül ayında bitebileceğini düşünüyor.

21 Mart’ta yerel medyaya yaptığı açıklamada, Zhuoer, COVID-19 aşılarının piyasaya sürülmesi sonucu meydana gelecek genel bir ekonomik iyileşme ve Tesla ve MicroStrategy gibi büyük şirketlerin Bitcoin’e olan yatırımlarının devam etmemesi, kripto paralar olan ilgiyi azaltacağını belirtti.

Yatırım yöneticisi Timothy Peterson ayrıca balinalardaki son düşüşe dikkat çekerek: “Bu tür hareketler genellikle  ayı piyasalarıyla ilişkilendirilir.” Peterson, Bitcoin’in fiyatının 25 bin ‘a kadar düşebileceğini tahmin etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku