Glassnode dan Heyecanlandıran Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

0 0

11 Şubat Perşembe günü geç saatlerde Bitcoin 48.600 dolar seviyelerini geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC fiyat artışı BNY Mellon ve Uber gibi büyük Amerikan şirketlerinin dünyanın en büyük kripto para birimine olan ilgisinin başlamasıyla ortaya çıktı. An itibariyle Bitcoin 878 milyar dolarlık piyasa değeri ve yüzde 522 artışla 47450 dolardan işlem görüyor.

Glassnodedan alınan zincir üstü veriler BTCnin mevcut seviyelerden yüzde 135 daha fazla yükselip 100 bin dolar seviyelerini aşabileceğini gösteriyor. Glassnode CTOsu ve kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft Bitcoin piyasa değerinin termokap oranına göre BTCnin mevcut seviyelerden yüzde 135 artış yapabileceğini gösterdiğini belirtti.

En son Bitcoin aynı MC / TC oranındayken ve 8500 dolar seviyelerine yakın işlem görüyorken yüzde 135 yükseldi. Yani Bitcoin şimdi benzer bir büyüme izlerse 100 bin dolar seviyelerini geçebilir.

Piyasa değeri / thermocap oranı madenci ve yatırımcıların Bitcoin alıp satmaya ilişkin hareketlerine dayanarak Bitcoin fiyatını takip etmeyi amaçlayan bir göstergedir. Gösterge Bitcoin fiyatını belirli bir günde madencilerin birinci günden itibaren elde ettiği blok ödüllerine bölen thermocap çarpanını kullanıyor. Metrik ayrıca varlığın madenciler tarafından harcanan toplam orana göre bir primle işlem yapıp yapmadığını değerlendirir. Bunun dışında borsalardaki yüksek stablecoin yatırımları ve günlük aktif adreslerdeki artış Bitcoinin yakında 50 bin dolar seviyelerine ulaşacağını ima ediyor. Glassnode CTO ayrıca BTCnin yakında 50 bin dolar seviyelerine ulaşabileceğini gösteren vadeli fonlama oranlarını da belirtiyor.

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin Madencileri 10 Şubat Çarşamba günü Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 166.07M TH / sye ulaştığından harika bir vakit geçiriyorlar gibi. Hashrate bir Bitcoin ağında işlem ve madencilik yapmak için gereken hesaplama gücüdür. Bu nedenle BTC hash oranındaki artışla birlikte madenciler son zamanlarda büyük para kazanıyor.

Yeni bir rekor kırarak Bitcoin madencileri Bitcoin tarihindeki en yüksek saatlik geliri elde ettiler. Glassnodedan gelen verilere göre BTC madencileri bir saatte 4 milyon dolardan fazla para kazandı.

Ayrıca Piyasadaki tüm Bitcoinlerin değeri bugün itibari ile ilk kez 900 milyar dolar seviyesini geçerek yeni bir rekora imza attı. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku