Glassnode Bitcoin Verileri Açıklandı: Kritik Metrik Tavan Yapmak Üzere!

139

Kripto para piyasasının toparlanmasıyla birlikte, Bitcoin (BTC) için yapılan 100 bin dolarlık fiyat tahminleri de tekrar kendini göstermeye başladı. Analistler, hızla gelişen finansal varlığın, artan benimseme sayesinde uzun vadede daha yüksek seviyelere geleceğine inanıyorlar.

Glassnode: sıfır olmayan bakiyelerin sayısı yeni ATH’ye ulaşabilir

Bitcoin fiyatları istikrarlı bir şekilde 49 bin doların üzerine çıkmaya başladı. An itibariyle, BTC, 49.665 dolardan işlem görüyor. 47.750 dolar seviyelerinde, önemli bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılma oldu. Ayrıca, Twitter’da Bitcoin ile bahşiş ödeme özelliğinin eklenmesine dair çıkan haberler, satın alma baskısını önemli ölçüde artırdı. Birkaç teste rağmen, Twitter yeni özelliği resmi olarak herkes için ne zaman başlatılacağını açıklamadı.

Bitcoin, 49 bin dolarlık destek bölgesinin üzerinde kalırsa, tekrar 50 bin dolar seviyesi aşılabilir. Bu hedefe giden yoldaki ilk önemli direnç 49.850 dolar seviyesi. 50 bin dolar seviyesi aşılırsa fiyat daha da yükselebilir. Düşüş durumunda ise, 46.678 dolardan 46.533 dolara kadar bir sonraki destek 1.236 Fib seviyesinde bulunuyor. Önümüzdeki seanslarda fiyat yükselmeye devam ederse, 52 bin direnç bölgesine ulaşabilir. 51.550 dolarda orta bir direnç seviyesi var. Kripto analitik veri firması Glassnode’dan toplanan veriler, sıfır olmayan bakiyelerdeki artışın yatırımcıların HODLing yaptığını gösteriyor. Şu anda 38 milyondan fazla Bitcoin adresi var ve tüm zamanların en yüksek seviyesi kırılmak üzere.

Bitcoin teknik analiz: temeller sağlam görünüyor

200 günlük Basit Hareketli Ortalama’daki (SMA) en son destek, Bitcoin’i daha da aşağı çekecek düşüş eğilimini azalttı. Birçok analist, BTC’nin dipteki en son direncini, alıcıların daha güçlü olduğu 42 bin dolara çıkardığını görmüştü. Meydana gelen çöküşün ardından, yatırımcıların fiyat artışına ilişkin güveni, BTC’yi 50 bin doların üzerine çıkardı. Bu nedenle, Bitcoin uzun süre yatay yönde hareket etmesine rağmen, 42 bin dolar seviyesinin altına düşmedi.
Bitcoin’in yen iATH’sine ulaşması için 50 bin doları geçip, bu seviyese tutunması gerekiyor. Ayrıca, 55 bin doların üzerinde ve 60 bin dolar yönünde kazançlar için spekülasyonlar arttıkça, büyük satın alma siparişleri tetiklenecek. Belki de Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığından (MACD) bir yükseliş sinyali yükseliş görünümünü güçlendirebilir. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI), boğalar için iyi bir işaret olan 70’e doğru zemini yeniden kazanmaya başladı.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxempire.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku