GitHub Verileri Açıklandı: İşte En Yüksek Aktiviteye Sahip Altcoinler!
GitHub Verileri Açıklandı: İşte En Yüksek Aktiviteye Sahip Altcoinler!

GitHub Verileri Açıklandı: İşte En Yüksek Aktiviteye Sahip Altcoinler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para projeleri günden güne gelişiyor ve blockchain dünyası bir adım daha ileri atıyor. Son olarak Santiment tarafından paylaşılan GitHub verilerine göre en çok geliştirici aktivitesine sahip olan altcoinler açıklandı! Peki, listede hangileri var? İşte detaylar…

İşte en çok geliştirici aktivitesine sahip altcoinler

Bildiğiniz üzere kripto para piyasası uzun bir süredir ayı hareketi sergiliyor ve birçok yatırımcı uzun bir süredir zararlarla baş başa kaldı. Son olarak yapılan araştırmalar ise bazı altcoin projelerinin geliştirici aktivitelerinde büyük patlamalar yaşadığı yönünde. Santiment, son 30 gündeki geliştirici faaliyetlerine göre en iyi 10 kripto paraların listesini yayınladı. Liste, geliştiricileri tarafından bir projenin kaynak kodunda yapılan değişiklikler şeklindeki kayda değer GitHub işlemlerinin sayısına bakıyor. Peki, en çok geliştirici aktivitesi gören altcoinler hangileri?

1: DOT

1: KSM

3: ADA

4: LINK

5: HBAR

6: VEGA

7: SNT

8: ATOM

9: ICP

10: FIL

GitHub Sıralaması Açıklandı: Bu Altcoinler Patlama Yaşıyor!

Özellikle dikkatli bakıldığında liste üzerinde bulunan Polkadot ve Kusama, birçok geliştiricinin dikkatini çekiyor ve büyük bir aktivite ile karşımıza çıkıyor. Özellikle aynı kod tabanına sahip ve mimariyi paylaşann bu projeler benzese de iki ayrı bağımsız ağ olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlara göre Polkadot (DOT) daha istikrar ve güvenlik ağırlıklı çalışmalarda bulunurken, Kusama daha deneysel ve hızlı inovasyonla beraber riskli uygulamalara izin veriyor. Bu nedenle bu 2 altcoin projesi geliştirici aktivitesinde baş seviyeleri karşılıyor.

Santiment Kusama için konuştu

Popüler altcoin Kusama, Polkadot’un yeni sürüm lansmanlarından önce herhangi bir büyük sorun hakkında uyarıda bulunmak ve daha fazla riskten kaçınan uygulamalar için Polkadot’un güvenliğini ve istikrarını sağlamaya yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu. Öte yandan bakıldığında bu projenin sadece bir test ağı olmadığı görülüyor. Kusama’nın kendi blockchain’i kendi ekonomik değeri ve kendi yönetimi tamamen çalışır durumda bulunuyor.

Dikkat: Bu Altcoinler, GitHub'da Patlama Yaşıyor!

Bir diğer yandan listenin dikkat çeken isimlerinden biri ise Cardano (ADA) oldu. ADA üçüncü sırada kendine yer bulurken daha önce gösterdiği performanslarla da biliniyor. Bununla beraber Santiment, ilk 10 projenin yedisinin aynı zamanda kriptodaki en büyük 32 piyasa değeri olan proje olduğunu ortaya koyuyor. Bu yüzden projelerin geliştirme faaliyeti ile piyasa değeri arasında güçlü bir korelasyon olduğunu da aktarıyor. Uzmanlar bu büyük projelerin yakından takip edilmesini önerirken yatırımcıların dikkatli olmasına da işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

GitHub Verileri Açıklandı: İşte En Yüksek Aktiviteye Sahip Altcoinler!