featured

290 Milyon Dolarlık Yatırım: Ethereum Rakibi Altcoin Gündemde!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) rakibi, akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX)’ın kar amacı gütmeyen fonu Avalanche Foundation, kripto alanındaki popüler sektörlerin gelişimini desteklemek için 290 milyon dolarlık bir teşvik programı “Multiverse”i başlattığını duyurdu.

Avalanche Multiverse en az altı aşamada kullanıma sunulacak

Ethereum rakibinin açıkladığı Avalanche Multiverse programı, Avalanche ekosisteminde ölçeklenebilir uygulamaya özgü blockchain’lerin oluşturulmasını sağlayan ağın “alt ağ” işlevselliğinin benimsenmesini ve büyümesini amaçlamaktadır. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Alt ağlar, kriptodaki bir sonraki büyüme motoru olacak. Ayrıca, yalnızca ağ düzeyinde kontrol ve henüz görmediğimiz bir ölçekte açık denemelerle mümkün olan yeni işlevler sağlayacak. Akıllı sözleşmeler, son beş yılda blockchain’lerdeki inanılmaz yeniliğin temelini oluşturuyordu ve hiçbir teknoloji bu geleneği sürdürmeye yardımcı olmak için Alt Ağlardan daha iyi konumlandırılamıyor.

Ethereum rakibi AVAX’ın açıkladığı  Avalanche Multiverse programı,  başlangıçta blockchain özellikli oyun, merkeziyetsiz finans (DeFi), NFT’ler ve kurumsal kullanım durumları gibi gelişmekte olan kripto sektörlerine odaklanacak. Avalanche’ın arkasındaki teknoloji şirketi Ava Labs, kurumsal DeFi pazarı için oluşturulmuş yatay olarak entegre bir blockchain oluşturmaya odaklanacak. Ava Labs, Aave Companies, Golden Tree Asset Management, Wintermute, Jump Crypto, Valkyrie ve Securitize, oluşturulmasında işbirliği yapacak. Avalanche Multiverse, programa katılan daha fazla projeyi desteklemek için en az altı aşamada kullanıma sunulacak.

Ethereum rakibi olarak bilinen AVAX’ı yakından tanıyalım

Avalanche (AVAX) merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, dijital varlıklar, alım satım platformları ve benzeri servisler için altyapı sağlayan blockchain projesidir. İsteyen herkese yeni bir blockchain geliştirmeye gerek kalmadan, merkeziyetsiz platform üzerinde kendi blockchain’lerini, dijital varlığını ya da kripto parasını üretme imkanı verir.

Açık kaynaklı bir platform olan ve Ethereum rakibi olarak bilinen Avalanche’da kullanıcılar, merkezsiz finans uygulamaları ve kurumsal Blockchain’ler ile birlikte çalışabilir, ölçeklenebilir uygulamalar oluşturabiliyor. Burada asıl amaç, Avalanche’deki geliştiricilerin karmaşık kural kümelerine sahip, güçlü, güvenilir ve güvenli uygulamaları ve özel blok zincir ağlarını kolayca oluşturmasına ya da mevcut özel veya genel alt ağlar üzerine uygulamalar inşa etmesine izin vermektir. Öte yandan yapılan açıklamalara göre Avalanche, işlemleri bir saniyenin altında onaylayabilen, Ethereum geliştirme araç setinin tamamını destekleyen ve milyonlarca bağımsız doğrulayıcının tam blok üreticisi olarak katılmasına olanak tanıyan ilk akıllı sözleşmeler platformu olduğunu ifade ediyor. Daha fazla Ethereum ve AVAX haberi için, KriptoArena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

290 Milyon Dolarlık Yatırım: Ethereum Rakibi Altcoin Gündemde!