Gazprombank’tan kripto para onayı

0 1

Büyük özel Rus bankası Gazprombank İsviçre şubesi aracılığıyla kripto para saklama hizmetlerini başlatmak için düzenleyici onay aldı.

29 Ekimde yapılan resmi bir duyuruya göre banka kurumsal ve kurumsal müşterilerine kripto saklama ve alım satım hizmetleri sunmak için ülkenin finansal düzenleyicisi olan İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumundan onay aldı.

Teklifler başlangıçta desteklenen tek kripto para birimi olarak Bitcoin (BTC) olan belirli bir müşteri grubuyla sınırlı olacak. Gazprombank teklifi kademeli olarak ek kripto para birimlerinin yanı sıra diğer ilgili ürün ve hizmetleri de içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

Gazprombank CEOsu Roman Abdulin “Dijital varlıkların küresel ekonomide ve özellikle mevcut ve potansiyel müşterilerimiz için giderek daha önemli hale gelmesini bekliyoruz” dedi.

Düzenlenmiş bir kuruluş olarak Gazprombank kendi durum tespiti prosedürlerini ve yazılımını uygulamaya ek olarak İsviçre Kara Para Aklamayı Önleme ve Müşterinizi Tanıyın yasa ve yönetmeliklerine uymak zorunda olacak.

Gazprombank İsviçre İsviçrede kayıtlı bir bankadır ve% 100ü Rusya merkezli Gazprombanka aittir. Banka 2018den beri İsviçrede kripto hizmetleri başlatmaya hazırlanıyor.

Rusya’nın bankacılık kurumları yurtdışındaki kripto pazarlarına girerken Rusya hükümeti yurtiçindeki büyük kripto para birimleri için pek dostane değil. Bu ayın başlarında Rusya Devlet Dumasının bir üyesi ve Rusyanın kripto ile ilgili mevzuat çabalarının önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov Bitcoin gibi merkezi olmayan kriptoların geleceği olmadığını savundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku