Gazprombank’tan kripto para onayı

Abone Ol
Gazprombank’tan kripto para onayı
Emre Boran
 • 30 Ekim 2020
 • Yazar:

  Büyük özel Rus bankası Gazprombank, İsviçre şubesi aracılığıyla kripto para saklama hizmetlerini başlatmak için düzenleyici onay aldı.

  29 Ekim'de yapılan resmi bir duyuruya göre, banka, kurumsal ve kurumsal müşterilerine kripto saklama ve alım satım hizmetleri sunmak için ülkenin finansal düzenleyicisi olan İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu'ndan onay aldı.

  Teklifler başlangıçta, desteklenen tek kripto para birimi olarak Bitcoin (BTC) olan belirli bir müşteri grubuyla sınırlı olacak. Gazprombank, teklifi kademeli olarak ek kripto para birimlerinin yanı sıra diğer ilgili ürün ve hizmetleri de içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

  Gazprombank CEO'su Roman Abdulin, "Dijital varlıkların küresel ekonomide ve özellikle mevcut ve potansiyel müşterilerimiz için giderek daha önemli hale gelmesini bekliyoruz" dedi.

  Düzenlenmiş bir kuruluş olarak Gazprombank, kendi durum tespiti prosedürlerini ve yazılımını uygulamaya ek olarak İsviçre Kara Para Aklamayı Önleme ve Müşterinizi Tanıyın yasa ve yönetmeliklerine uymak zorunda olacak.

  Gazprombank İsviçre, İsviçre'de kayıtlı bir bankadır ve% 100'ü Rusya merkezli Gazprombank'a aittir. Banka, 2018'den beri İsviçre'de kripto hizmetleri başlatmaya hazırlanıyor.

  Rusya’nın bankacılık kurumları yurtdışındaki kripto pazarlarına girerken, Rusya hükümeti yurtiçindeki büyük kripto para birimleri için pek dostane değil. Bu ayın başlarında, Rusya Devlet Dumasının bir üyesi ve Rusya'nın kripto ile ilgili mevzuat çabalarının önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kriptoların geleceği olmadığını savundu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Gazprombank ile ilgili her şey

  Gazprombank’tan kripto para onayı

  Gazprombank’tan kripto para onayı

  Büyük özel Rus bankası Gazprombank, İsviçre şubesi aracılığıyla kripto para saklama hizmetlerini başlatmak için düzenleyici onay aldı. 29 Ekim'de yapılan resmi bir duyuruya göre, b...

  • 30 Ekim 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.