Gana dan Bronx a, Genç Bitcoin Tutkunları Geleceği İnşa Ediyor

0 0

18 yaşındaki Jemima Joseph Bronxtaki liseden mezun olduktan sonra bir kripto girişimi firmasında bir sosyal medya yöneticisi olarak çalışıyor. Flexa mobil uygulaması ile ilk kripto para işleminin zcash kullanarak bir satın alma işleminin nasıl yapıldığını da öğrendi.

Bir yaz günüydü bu yüzden hava sıcaktı. Joseph Güney Bronxta düzensiz bir semtte BXL İş İnkübatöründeki diğer 10 çocuğa katıldı. Eski lise İngilizce öğretmeni Carlos Acevedo Kripto para birimi ile ilgilenen öğrencilere iki günlük bir atölye çalışması ile kripto paraları öğretmek için Electric Coin Company Messari Gemini Flexa ve Casadan temsilciler görüştü.

Ders sırasında Josephin yanında oturan yakında Buffalo Üniversitesinde bilgisayar bilimi öğrencisi olan 18 yaşındaki Emmanuel Ntiamoab “Güney Bronxtaki öğrenciler olarak daha büyük bir şeyin parçası olma fırsatını yakalayamıyoruz. Eğer bu kripto para birimi gerçekten internet gibiyse bunun bir parçası olmayı öğrenmek istiyorum. Geliştirme ile ilgileniyorum. ”

Bu öğrencilerin birçoğu göçmen topluluklarından Gana Jamaika Nijerya ve Dominikandan geliyor ayrıca Amerikalı öğrenciler arasında bile birkaç Porto Rikolu var. Birçoğu ailelerini desteklemek için okuldan sonra çalışmakta. Bankaların yönetimi altında bulunan sınır ötesi ödemelere aşinalar. Bilmedikleri ise bugün mevcut olan farklı araçlar.

Acevedo “Burada çok sayıda banka yüzü görmeyen ve bankacılık faaliyeti yapmayan insan var. Yüksek ücretler ödüyorlar. … Bronxta diğer yerlerden daha az banka şubesi var. ” ifadelerini kullanıyor.

Bu doğru. Dışarıdaki sokaklar nakit kredi alabileceğiniz ve mücevher satabileceğiniz ve yurtdışında hepsi parlak renkli işaretler olan ödemeleri gönderebilecekleri yerler ve bunlara karşılık olarak da yüksek ücretler alıyorlar. Electric Coin Company Pazarlama Müdürü Josh Swihart CoinDeske yaptığı açıklamada her öğrencinin atölyeyi tamamlamak için küçük bir zcash ödeneği aldığını söyledi.

Swihart  bu atölye çalışmasının diğer yerlere de yayılmasını çok isterim ifadesini kullanıyor. 

Josephin sektörde zaten bir yaz işi olmasına rağmen diğer birçok öğrenci BXL Business Incubatorın girişimcilik koçluğu için staj bulmak veya staj yapmakla ilgileniyordu.

Kendi eğitimlerini ilerletmek için kripto para varlıklarını kullanmaya başlayarak kripto para birimi endüstrisine katılma planlarını anlatan bu öğrenciler hem kendilerini geliştiriyor hem de kripto para birimlerinin benimsenmesine katkı sağlıyorlar.

Gençlerle tanışın

16 yaşındaki Toronto merkezli geliştirici Anish Agnihotri 2015 yılında ilk kez bitcoini öğrendiği için açık kaynaklı projeler yapmaya devam ettiğini söyledi.

Agnihotri “Herhangi bir yerde herhangi birisinin çok misafirperver bir inşaatçılar topluluğuyla bağlantı kurmasını sevdim. Gitcoin gibi şeylerle Afrika Meksika Çinden insanlarla çalıştım.”

Torontoda yaşayan 17 yaşındaki Talha Atta 2017deki haberlerden bitcoin hakkında bir şey öğrendiğinde hemen ilham aldığını söyledi.

Atta “Paraları herhangi bir ücret ödemeden yurtdışına para taşıyabilmek Pakistandaki aileme gerçekten yardımcı olacaktır. Sadece sorunları çözmek ve eşitsizliği azaltmak için doğru teknolojiyi bulmak istiyorum.” diyor.

Bu tür kullanım durumlarını denemeye zaten başladı. Bu yılın başlarında Atta başkalarının bağlantılarına girebilecek WiFi erişimi olmayan kişiler için IOTA destekli bir mikro ödemeler sistemi yaparak bazı arkadaşlarıyla bir hackathon kazandı.

Bu gençler bilgisayar bilimleri okuyorlar staj yapıyorlar GitHubda açık kaynak projelerine katkıda bulunuyorlar ya da akranlarını eğitiyorlar. Kripto para ekosisteminde yükselirken izlenmeleri gereken 10 genç daha var:

1. Elisha Owusu Akyaw
Bir Bitcoin tutkunu 17 yaşındaki Akyaw BlockXAfricanın kurucusu kadar net bir şekilde hareket ediyor. Gana merkezli Akyaw yaklaşık 300 aboneye sahip bir e-posta bülteni ve Telegram grubu ile bir araya gelen toplantılara yardımcı olan 16 genç gönüllü aracılığıyla eğitim toplantıları düzenliyor.

“Yerel dillerde içerik üzerinde çalışıyoruz ve İngilizce içeriğimiz her zaman yerel örneklere ve ortalama Ganalı ile ilgili şeylere dayanıyor” ifadelerini kullanıyor.

Akyaw BlockXAfrica’nın bu yılki programını hızlandırarak hackathon geliştirici eğitim programı ve 2020 yılına kadar çevrimiçi bir kursu planlıyor. Yerel topluluğun zaten aşina olduğu arayüzleri kullanan kripto para birimini kullanmaya yönelik uygulamalara odaklanacağını ifade ediyor.

“Afrikadaki insanlar e-posta adreslerinden ziyade cep telefonu numaralarından para göndermeye daha aşina” diyor. Sonunda amacı BlockXAfricayı ücretli eğitimler ve özel içerikle para kazanılan bir işletmeye dönüştürmek.

O zamana kadar grup yüksek kalitede bilgi yaymaya ve tüm kripto para birimlerinin “aldatmaca” olduğu efsanesiyle mücadele etmeye odaklandı.

Akyaw “Katılımcıların çoğu genç çünkü arkadaşlarımla konuşarak başladım” diyor.

2. Harshita Arora

16 yaşına geldiğinde kuzey Hindistandaki Saharanpurlu bu girişimci 10 dilde 20 borsada 1000 kripto para birimini izleyen Crypto Price Tracker mobil uygulamasını 1 milyon dolara Redwood City Venturese sattı.

İOS uygulaması 32 farklı fiat para biriminde bitcoinin fiyatını gösteriyor. Küresel kullanıcı dostu odağı Nisan ayında Torontoda düzenlenen CryptoChicks konferansında “Yılın Kadını” ödülünü kazandı.

Bir ölüm tehdidi ve siber zorbalık saldırısına rağmen Arora bugüne kadar 25.000den fazla kişi tarafından indirilen ürünü daha da geliştirmek için Redwood City Ventures ile çalışmaya devam ediyor.

Arora trollerin aşağı inmesine izin vermek yerine ABD’de kalmak ve çalışmak için ders kitaplarını almak ve O-1A vizesine başvurmak için kazançlarını kullandı.

3. Anand Patel

Londrada node sihirbazı Anand Patel en az 10 kişinin nodeları çalıştırmak için senaryolarını kullanan yaklaşık 100 kişinin yanı sıra çeşitli kripto para birimleri için kendi kişisel nodelarını kurmasına yardımcı oldu.

Patel “Bitcoin için Layer 2 çözümünü test eden bir Lightning düğümüm var. Yeni teknoloji üzerinde daha fazla etkiye sahip olmak istedim böylece madenciler ve tam nodelar kurmaya çalışan yeni kullanıcılar için süreci basitleştirmek için kurulum komut dosyaları oluşturarak farklı topluluklara yardım edeceğim” diyor.

Dört yıl önce bitcoini keşfettiğinden beri Patel Bitcoin Core yazarı Jimmy Songun önderlik ettiği blok zinciri atölyesinden mezun oldu ve PIVX Chaincoin OXY ve Rise gibi proof of stake odaklı kripto para projeleri için güvenli ağlara yardım etti.

Temel becerilere sahiptim bu yüzden sadece tecrübe ediyorum ne yapıldığını görüyorum farklı insanların yazılımlarını çalıştırdım ve süreci öğrendim. Özgürlüğe değer veren yeni nesil girişimcileri kolaylaştırmak için onlara  ilham verdiğini” ifade ediyor.

4. Kiki Pichini

Bu arada ABD’nin Washington eyaletinde 15 yaşındaki bir patenci yerel meyve yetiştiricileri ve satıcıları için bir blok zinciri uygulaması için araştırma başlatıyor.

Pichini’nin dağıtık veritabanlarına ilgisi buz pateni yarışmaları ve fırsatlarından oluşan bir topluluk oluşturmak için babasıyla çalışırken başlamış durumda. Ayrıca öğrenme alıştırması olarak ailesiyle Bitcoin ticareti yapmaya başladı.

Song’un Bitcoin seminerine katıldıktan sonra Pichini ülkesindeki tüm çiftçilerin ve paketleme tesislerinin ülke genelinde kiraz ve elma gönderdiğini fark etti.

“Özellikle burada Washingtonda [bitcoin] madenciliği yapan birçok insan var. Bitcoinin özellikle toptan eşya sektöründe ödeme olarak kullanılabileceğini düşünüyorum. … Sanırım kendi şirketimi kurmak ve bir parçası olmak için blockchain kullanmak istiyorum. ”

5. Ian Lim

Minneapolis Ian Lim ilk bitcoinini okuldaki arkadaşlarından duyduktan sonra 2016 yılında satın aldı.

Lim’in annesi ciddi sağlık sorunları yaşadığında bitcoin bilgisinin sağlık sektörüne nasıl uygulanacağını düşündü.

Lim “Genel olarak yapmak istediğim sağlık alanındaki blok zincir teknolojisinin en üst sıralarındaa yer almak. Kendimi ortaya koymak sadece kitap okumak yerine aynı zamanda bu alanda deneyimi olan insanlarla tanışmak benim yapabileceğim en iyi şeydi.”

Lim 2017 yılında BlocVac adlı Hyperledger tabanlı bir blok zinciri çözümü ile Startup Weekend Minneapolis hackathonu kazanmaya devam etti. O zamandan beri Lim blok zincir deneylerini MIT gibi üniversitelerde ve Techstars ile topluluk etkinliklerinde sundu.

Lim “Kendimi öncelikle bir girişimci olarak görüyorum. İnsanların blok zinciri üzerine uygulamaları kullanmalarını yaygınlaştırmak benim amacım”. ifadelerini kullanıyor.

6. Saleem Rashid

Bu Londralı Ledger donanım cüzdanındaki kusurları keşfederek Mart 2018de kendine bir isim yaptı. Güvenlik açığıyla ilgili blog yazısı genç hackerın rakip girişim Trezor için çalıştığını öne süren bazı komplo teorisyenleriyle Twitter’daki ününe can kattı.

Gerçekte Rashid resmi olarak dahil olmasa da güvenliği artırmak için Trezor’un ürün yazılımına kod kattı ve zaman zaman Bitcoin Core ve Zcash gibi açık kaynaklı projelere katkılar sunuyor.

Rashid “Geçmişe hatta dünyadaki daha az şanslı yerlerdeki mevcut dünya olaylarına baktığınızda insanların hayatlarını iyileştirmek için Bitcoin gibi bir şeyin nerede uygulanabileceğini görebilirsiniz” diyor.

Amacı kripto para birimi ekosisteminde “özel anahtar yönetiminin güvenliğini ve kullanılabilirliğini” geliştirmeye yardımcı olmak.

Şimdilik Rashid bir girişime katılmak veya kendi girişimini başlatmak yerine kendi başına ders çalışmayı ve denemeyi tercih ediyor.

“Zcashta kullanılan sıfır bilgi delilleri gibi gizlilik iyileştirmeleri için teklifleri incelemek istiyorum” diyor.

7. Chanan Sack

İsrail’de 18 yaşındaki Sack kendisi gibi serbest meslek geliştiricilerine akıllı sözleşmeler hakkında bilgiler öğreterek yeni başlayanlar için blok zinciri araştırma raporları yazdı. Şimdiye kadar sekiz geliştirici her müşteri için özelleştirilmiş olan Ethereum kursuna katılmış durumda. 2017 yılının başlarında Ethereum kodunun nasıl yerleştirileceğini öğretirken temel müfredatı geliştirdi.

“Çok ilginç insanlarla tanışıyorsunuz” diyor Sack. Hem Ethereum hem de Bitcoin topluluklarından bahsediyor. Sack’in Tel Aviv Üniversitesi’ndeki derslerine katılan 25 öğrenciden bazıları şimdi kendi açık kaynak uygulamaları üzerinde çalışıyor. Hatta böyle bir öğrenci Bitcoin için bir ölçekleme çözümü olan lightning Ağı ile ilgili bir projeyle Tel Aviv Bitcoin Embassy tarafındn düzenlenen 2018 hackathonunun kazanan ekibine katılmaya devam etti.

O zamandan beri Andreas Antonopoulosun Ethereum geliştiricileri için GitHub kaynaklarına katkıda bulundu ve bir deneme olarak Lightning cüzdanını yaptı.

“Çok güzel zaman geçirdik. Araştırmamda bana gerçekten yardımcı oldu ” diyor Sacks ve arkadaşlarıyla birlikte Tel Aviv Hackathonda geliştirdiği cüzdana vurgu yapıyor. Sektörde serbest çalışmaya devam etmeyi ve onu büyüleyen açık kaynaklı projelere katkıda bulunmayı umuyor.

8. Ben Kaufman

DAOstack geliştiricisi 18 yaşındaki Kaufman iki yıllık alanı araştırdıktan sonra Ocak 2018de açık kaynaklı Ethereum projelerine katkıda bulundu.

Kaufman “Toplumu ve platformun açıklığını da seviyorum. Ben zaten bir EIP [Ethereum geliştirme önerisi] önerdim.”

Kaufman Tel Avivdeki girişimlerde serbest mobil uygulama geliştiricisi olarak tam zamanlı çalışmaya başlamak için birinci sınıfta lisedenayrıldı. Ancak dahinin ebeveynlerinin ona bankacılık hizmetleri sağlaması bir güçlük haline geldi.

Kaufman “Bir genç olarak bankalarla ilgili birçok sorunum var. Bana kendi finansal varlıklarım üzerinde kontrol sağlayan Bitcoin kavramı çok ilham veriyor.”

Tel Avivdeki Le Wagon okulunda 100den fazla öğrencinin önde gelen Ethereum atölye çalışmalarına ek olarak Kaufman şu anda Lightning ağını araştırmakta.

9. Alex Sicart Ramos

Ramos 2018 yılında liseden mezun olduğunda derhal ikinci bir blok zinciri girişimi olan bir enerji piyasası olan Shastayı başlattı. Bu İspanyol girişimciye fikir geldi çünkü Avrupa teknoloji sektörü listesinde 30 yaşın altındakilerin yer aldığı Forbes 30da bir yer edinen ilk girişimi Sharge Ramos’un bir ürünü

Ramos ilk kez 2015 yılında Tim Draper’ın Silikon Vadisi’ndeki ortak çalışma alanında kripto para birimini duydu. 2018de beş kişilik bir ekip Ramosun küçük bir İspanyol köyünde güneş enerjisiyle çalışan bir pilot uygulamayla Ethereum merkezli Shasta projesini başlatmasına yardımcı oldu. Ramos bugüne kadar yaklaşık 2 bin kişinin test ağını kullandığını söyledi.

Ramos “Tüketicilerin ve sağlayıcıların bir DAO [merkezi olmayan özerk kuruluş] ile bağlantı kurmalarını sağlayan bir platform. Tüm ödemeleri ve faturaları bu pazarda olup bitenleri yönetebilirsiniz. … Eğer bu programda bir fayda kodu belirlemenin mantıklı olduğunu düşünürsek gerçekten mantıklıysa o zaman yapacağız. Olmazsa geleneksel yatırımcılardan para toplayacağız. ”

10. Gerald Nash

Bilgisayar bilimi öğrencisi Gerald Nash 19 Coinbasede staj yaptı ve Howard Üniversitesi Blockchain Labda çeşitli programlar yürüttü.

Nash “Etrafımdaki birçok öğrenci şüpheli bir şey olmasa bile Venmo veya PayPal hesaplarını rastgele kapattı veya dondurdu. Bana en çok ilham veren büyük şey parasal egemenlik fikri.”

Nash ilk kez Reddit’te Bitcoin’i öğrendi ve halen Georgia’da Atlanta’da lisede okuyor. Şimdi öğrencilere şifreli davranan alfanümerik dizeler olan özel anahtarlarla Bitcoin olmayan bitcoin cüzdanlarını nasıl yöneteceklerini öğretmek için kampüs etkinlikleri düzenliyor.

“En sevdiğim projelerden ikisi olarak çoğunlukla bitcoin ve ethereumu takip ediyorum. Önümüzdeki beş yıl boyunca kripto paralar daha teknik bir kullanıcı için daha fazla finansal katılım sağlayacak. … İnsanlar paralarını taşımak ve büyütmek için daha fazla erişime sahip olacak ” ifadelerini kullanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku