Galaxy Digital 250 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

0 28

Galaxy Digital Bitcoin (BTC) fonları tarafından Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na yapılan başvuruya göre toplamda 250 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırımı yapıldı.

Asgari olarak 25.000 dolar yatırım yapılabilen Galaxy Bitcoin Fund LP’den 106 yatırımcı yaklaşık 15 milyon dolar değerinde BTC satın aldı. Diğer bir yandan minimum 100.000 dolar yatırım yapılabilen ve kurumsal yatırımcıları hedefleyen Galaxy Institutional Bitcoin Fund’dan da 23 yatırımcı adına 121 milyon dolarlık Bitcoin satın alındı.Son olarak Galaxy Kurumsal Bitcoin Fonu LP’den de minimum 500.000 dolar yatırımla 55 yatırımcıdan 100 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırımı gerçekleşti.

Goldman Sachs’da ayrıca sadece bir hafta önce, varlıklı müşterilerinin Bitcoin’e yatırım yapmasına izin vermeyi planladıklarını açıkladı ve bu tür bir yatırımın başlangıçta dolaylı olarak bu tür fonlar aracılığıyla yapılacağı önerildi.

Son olarak şunu belirtmekte fayda var, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na yapılan başvurular geçmiş alımları işaret eder.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku