Fundstrat ve Fairlead Raporu: Bitcoin Kısa Vadede Bu Seviyeleri Görebilir!

584
Bitcoin (BTC) Çarşamba günü rekor seviyeye ulaştıktan sonra düzeltme yaşıyor, ancak stratejistler şimdiden bir sonraki rallininin BTC’yi 90 bin ila 100 bin dolar seviyesine çıkaracağına inanıyor.

 

Fundstrat: Bitcoin için bir sonraki hedef 72 bin ve 89 bin dolar!

SEC’in 2 Bitcoin ETF’sini onaylamasının ardından, kripto para sektörü Bitcoin ve önde gelen altcoin’lerin yeni zirvelere ulaşacağını tahmin ediyorlar. Zincir üstü metrikler ve teknik veriler uzun vadede yükselişe işaret ederken, BTC an itibariyle 63.647 dolardan işlem görüyor. BTC, 67 bin dolar seviyesini geçtikten sonra, tekrar düzeltme aşamasına girdi. Uzmalara göre, mevcut ralli 2017’deki ralliden daha sürdürülebilir.

 

Fundstrat Çarşamba günü yayınladığı bir raporda, Bitcoin (BTC)’in 65 bin doların üzerine çıktıktan sonraki ilk hedefinin 72.500 dolar, ardından 89 bin dolar civarında olduğunu açıkladı. Analistlere göre, BTC’nin bu fiyat seviyelerine ulaşması kesinlikle mümkün. Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, yeni ATH gelmeden önce Pazartesi günü teknik verilere dayanarak BTC’nin 89.800 dolara ulaşacağını iddia etmişti.

Bitmex CEO’su: BTC yıl sonunda 100 bin dolara ulaşacak

Fundsrat, gerek BTC gerekse de Ethereum tahminlerinde dikkate alınan ve takip  edilen önemli bir kurum. Bitcoin, ABD’deki ETF’lerinin onaylanmasının yanı sıra kripto para birimlerine yönelik devam eden kurumsal yatırım ve “balinalar” olarak bilinen daha büyük yatırımcıların ilgisi sonucu yeni rekoruna ulaştı. Cuma günü Bloomberg ile yaptığı röportajda BitMEX CEO‘su Alexander Hoptner yıl sonuna kadar 100 bin dolarlık hedefin mümkün olduğunu söylüyor. Bllomberg analisti Mike McGlone da 100 bin doları sürekli gündeme getiren önemli bir isim.

 

Son Dakika: Bitcoin Yeni ATH’sine Ulaştı! 70 Bin dolar Geliyor mu?
 
Bloomberg’in yayınladığı çarpıcı bir makaleye göre, yatırım bankacılığı devi JPMorgan, lider kripto para birimini 66.930 dolara taşıyan faktörün Salı günü NYSE’de işlem görmeye başlayan BITO Bitcoin ETF’si olmadığını düşünüyor. JPMorgan stratejistleri, Bitcoin (BTC)’in Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesinin temel nedeninin, enflayon olduğunu düşünüyor. JPMorgan’ın aksine, piyasadaki birçok analist, yeni ATH’yi Bitcoin ETF’si ile bağdaşlaştırıyor. Ekonomisti Daniel Lacalle, bunun, BTC’nin ekonomik dinamikler nedeniyle yükseldiği anlamına geldiğini söyledi.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak https://www.bnnbloomberg.ca
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku