FRANSA:MERKEZ BANKASI TÜTÜN MAĞAZALARI İÇİN BİTCOİN SATIŞ PLANLARINI ONAYLAMIYOR

0 0

Fransa’nın tütün federasyonu olan Fédération des Buralistes Ocak 2019’dan itibaren tütün üreticilerine Bitcoin (BTC) satma izni aldı.Fransız kripto cüzdan sağlayıcısı Kepler ile önümüzdeki yılın başlarında 4.000 küçük mağazaya kadar Bitcoin kuponları satacak ve Müşteriler kendi açtıkları cüzdanlarında Kepler’in web sitesinde kripto para birimini alıp satabilecekler .BTC 50 100 ve 250 avroluk banknotlarda satışa sunulacak ve daha sonra kalan satış noktalarına sunulacak.Fransanın merkez bankasının himayesinde faaliyet gösteren bağımsız bir otorite olan ve projeyi yeşillendiren Fransız İhtiyati Denetim ve Çözüm Makamı (ACPR) idi.Ancak duyurudan sonra Fransa Merkez Bankası bu gibi planları reddettiğine dair bir bildiri yayınladı.

Böyle bir anlaşma ne öngörülüyor ne de tartışılıyor.

Fransa devlet düzeyindeki kripto parayla ilgili karışık mesajlar verdi ve uluslararası düzenleyici çabalar çağrısında bulundu. Ülkenin “Monsieur Bitcoin”lakaplı kişisi Jean-Pierre Landau ise aşırı düzenlemenin “üç yönlü bir tehlike” getireceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku