Avrupa Birliği Yasalarına Tamamen Uygun İlk Bitcoin ETF’si Başlatıldı!

48

Kripto para piyasası uzun süredir Bitcoin ETF’sinin onaylanması için bekliyor. SEC henüz bu yönde adım atmamışken, sevindirici haber Avrupa’dan geldi. Fransa merkezli fon yöneticisi Melanion Capital, Avrupa yasalarına uygun şekilde düzenlenmiş bir Bitcoin ETF için onay aldığını açıkladı..

Bitcoin ETF’si yatırım için daha güvenli bir seçenek

Financial Times’ta yer alan haber göre, Melanion Capital’in bu yeni fonu, Bitcoin ile yüzde 90 ilişkili bir şekilde işlem görecek. Fon ayrıca aralarında kripto para madenciliği ve Blockchain sektöründe faaliyet gösteren 30 şirketin hisse senetlerini içeren bir endeksi takip edecek. Bu önemli şirketler arasında Riot Blockchain, Galaxy Digital ve Voyager Digital gibi birbirinden önemli firmalar yer alıyor.

Bu 3 Kritik Metrik Bitcoin Fiyatı İçin Önem Arz Ediyor! İşte Son Veriler!
 

Fon, ETF’yi Bitcoin’e yatırım yapmaktan genel olarak daha güvenli bir seçenek olarak savunuyor.  Avrupa kripto para ETP’lerine yeşil ışık yaksa da, AB’nin son dömdeki sıkı yasal şartları nedeniyle bir ETF’nin yakın zamanda başlatılmasına pek ihtimal verilmiyordu. Piyasaya sürülen yeni ETF kripto paralara uyarlanmış olsa da tam olarak Bitcoin’e işaret eden bir yasal çerçeveden söz etmek zor. Ayrıca Melanion Capital’in ETF’si, Bitcoin’i iztakip eden ilk ürün değil. Wisdom Bitcoin ETP, menkul kıymet olmasa da Bitcoin’i izleyen finansal ürünlerden biri olarak faaliyet gösteriyor.

SEC ETF konusunda istekli görünmüyor

Melanion Capital ETF Başkanı Cyril Sabbagh, yeni ürünün düz bir Bitcoin yatırımından daha güvenli ve işlevsel bir seçenek olduğunu ifade etti. Başkan, böyle düşünmesinin arkasındaki nedenin tokenlerin kaybolması veya korsanlık gibi, kurumlar için endişe yaratan sebepler olduğunu ifade ediyor. Kanada ve Avrupa’nın ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin bir Bitcoin ETF’ye onay verip vermeyeceği merakla bekleniyor.

ABD düzenleyicileri henüz somu bir hamle yapmadı. Bu arada, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyiciler, kripto para  ile ilgili diğer ETF sorgularıyla birlikte önerilen Bitcoin ETF’lerini ertelemeye devam ediyor. SEC’in masasındaki tek potansiyel ETF’ler Bitcoin ETF’leri değil. Bu yıl Goldman Sachs, DeFi sektörünün yıldızı parladığı için bir DeFi ETF başvurusunda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak https://beincrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku