Florida daki Nissan Yetkili Bayisi Dogecoin Çılgınlığını Fırsata Çevirdi

0 0

Dogecoin hayran topluluğunu genişletmeye devam ediyor. 9 Şubat Salı günü ABDnin Florida eyaleti Daytona şehrindeki Nissan bayisi araba satışları için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu.

Duyuru Elon Musktan gelen çok sayıda tweetin ardından Dogecoinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 084 dolara fırladığı bir sırada geldi. Daytona Nissan bayisi yetkilisi Kendall Garrison: 

O zamana kadar kripto para birimleri hakkında çok az şey biliyordum. Hatta Dogecoinin nasıl telafuz edileceğini bile bilmiyordum. Birkaç kez yanlış telaffuz ettim ve arkadaşlarım düzeltti. Bu haberi paylaştıktan sonra büyük bir etki yarattı. İnternet trafiğim neredeyse yüzde 6 bin arttı. Bu haber ilk yarım saatte Facebookta binin üzerinde paylaşıldı ” dedi.

Bununla birlikte bayilik Dogecoin kabulunü sadece 5 bin dolar ile sınırlandırdı. Garrison şunları ekledi: 

“Bir kripto para cüzdan oluşturduk ve Dogecoin ödemesini kabul etmek için bunu kullanıyoruz. Bu bizim için gerçekten çok iyi bir avantaj ve fikir oldu”.

Müşteriler bu teklifi zaten kabul etti. Ricardo Santiago Nissan Sentrasını Dogecoin ile satın aldı. Santiago: 

“Gerekirse sırf bu kampanyı desteklemek için bir araba daha satın alırım çünkü Dogecoini kripto para birimlerini ve onları kabul edenleri seviyorum” dedi.

Bitcoin Analisti Dogecoin Yatırımları Konusunda Uyardı

Dogecoinin fiyatı dünyanın en zengin adamı ve Tesla CEOsu Elon Muskın benzeri görülmemiş desteğinin ardından bu hafta başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 080 doların üzerine çıktı. Musk Dogecoinden “dünyanın gelecekteki para birimi” olarak bahsetti.

Snoop Dog ve Gene Simmons gibi birkaç popüler kişilik de Dogecoine desteklerini gösterdiler. Ancak popüler Bitcoin yatırımcısı ve risk analisti Dogecoini “spekülasyon aracı” olarak adlandırdı. CNBCye konuşan Carter şunları söyledi:

“Maalesef birçok perakende yatırımcısı uzun vadede Dogecoinde para kaybedecek çünkü  teknoloji açısından ilginç ve dikkate değer pek bir şey yok. Dogecoinin yapabileceği tek şey zombi gibi etrafta dolaşmak ve insanların beklentilerini ve mutluluklarını çalmak olacak.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku