FinCEN’den Coin Ninja’ya 60 milyon dolar ceza

0 8

ABD Hazinesi Mali Suçları Uygulama Ağı veya FinCEN Helix ve Coin Ninjanın arkasındaki adam Larry Dean Harmona 60 milyon dolarlık para cezası verdiğini açıkladı.

Harmon bilindiği üzere şubat ayında tutuklanmıştı. Ona yöneltilen suçlamalar arasında Bitcoinde 300 milyon dolardan fazla akladığı iddiaları da var. Bugün yapılan açıklamaya göre “FinCENin araştırması Helix aracılığıyla en az 356 bin Bitcoin işlemi tespit etti.”

Cointelegraph’ta yer alan habere göre; Karıştırma hizmetleri kripto para birimlerini çeşitli cüzdanları içeren devasa bir dizi işlem yoluyla göndererek özelleştirmeye çalışıyor. Süreç coinlerin kökenlerini ve karıştırıldıklarında onları kontrol eden varlığı gizlemeyi amaçlıyor.

FinCEN Harmonun ABD Kara Para Aklamayı Önleme yasasının temel taşı olan Banka Gizlilik Yasası hükümlerini kasıtlı olarak sergilediğini iddia ediyor. Bu ayın başlarında kripto borsası BitMEXin yürütme ekibine karşı cezai suçlamalara yol açan BSA ihlaliydi.

ABD makamları kripto temelli suç faaliyetlerinin peşinde koşuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku