Finans devi kripto para hizmeti başlatıyor

0 0

Belarusun en büyük finans kurumu olan Belarusbankın kripto para birimi değişim hizmeti başlattığı bildiriliyor.

Yerel haber ajansı Prime Pressin 12 Kasım tarihli bir haberine göre Belarusbank kullanıcıların Visa ödeme kartı kullanarak kripto para alışverişi yapmalarına olanak tanıyan bir hizmet sunuyor. Bildirildiği gibi yeni hizmet Belarus rublesi ABD doları ve euro gibi itibari para birimlerine karşı kripto alım satımını mümkün kılıyor.

Belarusbank yöneticilerinin yeni kripto hizmetinin lansmanının şirketin birkaç yıl önce açıklanan dijital dönüşüm programına uygun olduğunu söylediği bildirildi.

Yeni hizmetin Beyaz Rusya ve Rusya vatandaşlarına sunulduğu bildiriliyor. Rapora göre banka ayrıca hizmeti destekleyen ülkelerin listesini ve desteklenen kripto para birimleri listesini yakın gelecekte genişletmeyi planlıyor.

Habere göre yeni özellik Belarusbankın yerel kripto ödeme operatörü Whitebird ile ortaklığının bir sonucu. Yeni hizmeti sunmadan önce iki şirketin 2018de kripto endüstrisini ortaklaşa keşfetmek için ortaklık yaptığı bildirildi.

Belarusbank görünüşe göre Belarusta kendi kripto hizmetini zorlayan ilk bankalardan biri. Banka başlangıçta 2019un başlarında bir kripto borsası kurma planlarını duyurdu.

Belarusta kripto ticaretinin gelişimi yerel kripto dostu düzenleme ile teşvik edildi. Daha önce bildirildiği üzere Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukashenko 2017nin sonlarında dijital para birimlerinin kullanımını yasallaştıran bir kararname imzaladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku