Finans devi kripto para hizmeti başlatıyor

Abone Ol
Finans devi kripto para hizmeti başlatıyor
Emre Boran
 • 13 Kasım 2020
 • Yazar:

  Belarus'un en büyük finans kurumu olan Belarusbank'ın kripto para birimi değişim hizmeti başlattığı bildiriliyor.

  Yerel haber ajansı Prime Press'in 12 Kasım tarihli bir haberine göre Belarusbank, kullanıcıların Visa ödeme kartı kullanarak kripto para alışverişi yapmalarına olanak tanıyan bir hizmet sunuyor. Bildirildiği gibi, yeni hizmet, Belarus rublesi, ABD doları ve euro gibi itibari para birimlerine karşı kripto alım satımını mümkün kılıyor.

  Belarusbank yöneticilerinin, yeni kripto hizmetinin lansmanının şirketin birkaç yıl önce açıklanan dijital dönüşüm programına uygun olduğunu söylediği bildirildi.

  Yeni hizmetin Beyaz Rusya ve Rusya vatandaşlarına sunulduğu bildiriliyor. Rapora göre, banka ayrıca hizmeti destekleyen ülkelerin listesini ve desteklenen kripto para birimleri listesini yakın gelecekte genişletmeyi planlıyor.

  Habere göre, yeni özellik Belarusbank'ın yerel kripto ödeme operatörü Whitebird ile ortaklığının bir sonucu. Yeni hizmeti sunmadan önce, iki şirketin 2018'de kripto endüstrisini ortaklaşa keşfetmek için ortaklık yaptığı bildirildi.

  Belarusbank, görünüşe göre Belarus'ta kendi kripto hizmetini zorlayan ilk bankalardan biri. Banka başlangıçta 2019'un başlarında bir kripto borsası kurma planlarını duyurdu.

  Belarus'ta kripto ticaretinin gelişimi, yerel kripto dostu düzenleme ile teşvik edildi. Daha önce bildirildiği üzere, Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, 2017'nin sonlarında dijital para birimlerinin kullanımını yasallaştıran bir kararname imzaladı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Belarusbank ile ilgili her şey

  Finans devi kripto para hizmeti başlatıyor

  Finans devi kripto para hizmeti başlatıyor

  Belarus'un en büyük finans kurumu olan Belarusbank'ın kripto para birimi değişim hizmeti başlattığı bildiriliyor. Yerel haber ajansı Prime Press'in 12 Kasım tarihli bir haberine göre Be...

  • 13 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.