Fidelity’den Kritik Ethereum Yorumu: Büyük Değişime Hazır Olun!

596
Yatırım fonu devi Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Lider altcoin Ethereum (ETH)’in Bitcoin (BTC)’e kıyasla düşük değerde olduğunu savunuyor.

 Ethereum’un gelecek yıl Bitcoin’i tahtından indirmesi bekleniyor

Timmer’ın analizi, Ethereum ağının yaşadığı hızlı büyümeye dayanıyor. Yönetici ayrıca, Ethereum’un Bitcoin’den dah iyi bir performans sergilediğini vurguluyor. Timmer’a göre, Ethereum, gelecek yıl Bitcoin’i tahtından edebilir ve sektör için ilginç bir gelişme olacak. Ether, bu yıl Bitcoin’den daha fazla kazançlar sağladı ve lider kripto para birimine karşı yüzde 260 gibi büyük bir fark attı. Ethereum ekosistemi, özellikle NFT çılgınlığı ve merkeziyetsiz finans (DeFi) nedeniyle dikkatleri üzerine çekti. Bitcoin, karbon emisyonu ve çevresel faktörlere dair artan endişeler nedeniyle de zarar gördü. Geçen ay, JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un hisse ispatına geçmesinin, ETH’yi lider kripto para biriminden daha iyi bir yatırım haline getirdiğini söyledi.
Ethereum Fiyat Analizi: İşte Kritik Direnç ve Destek Noktaları
 
Timmer, yatırımcıların kıtlığı nedeniyle Bitcoin’i üstün bir değer deposu olarak görmeye devam ettiğini varsayıyor. Dezenflasyonist bir yapısı olan BTC, pandeminin başlangıcında başlayan sıfıra yakın faiz oranlarından ve Fed tarafından kontrolsüzce para basımından yararlandı. Ethereum, son zamanlarda büyük EIP-1599 güncellemesinden sonra ilk deflasyon haftasını yaşarken, yüksek işlem ücretleri hakkında hala kalıcı endişeler var.

 

Balina birikimi, Ethereum için uzun vadede yükselişe işaret ediyor

Kripto para analitik firması Santiment’e göre, kripto piyasaları yatay yönde  hareket ederken, devasa balinalar, büyük miktarda Ethereum (ETH) alıyor. Santiment, Twitter’da, borsa dışı en büyük 10 Ethereum adresinin şu anda 24,78 milyon değerinde Ethereum’a (ETH) sahip olduğunu, bu da an itibariyle 96,33 milyar dolardan fazla bir değere sahip olduğunu belirtiyor. Kripto analitik firmasına göre, bu rakam, Haziran 2016’da 26,63 milyon ETH rekoru tutan en büyük on borsa dışı ETH adresi için tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın.

Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, Santiment ayrıca, borsalardaki en büyük on Ethereum adresinin “büyük çıkışlardan bu yana en düşük seviye” olan kümülatif 3.82 milyon ETH’ye sahip olduğunu belirtiyor. Firma, bu iki ölçümün uzun vadede yükseliş göstergesi olabileceğini açıklıyor. Yapılan açıklamada, “Bu durum, Ethereum’un uzun vadeli değerine daha fazla uzun vadeli hodler ve trader güveni olduğu anlamına gelir, bu oran ne kadar yüksek olursa, o kadar iyi olur. Uzun vadede iyiye işaret, kısa vadede nötre işaret.” açıklamasını yap

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku