Felaket Çanları Çalıyor! Dogecoin (DOGE) İçin Büyük Gün 8 Mayıs! Analist Uyardı!

0 258

Dogecoin (DOGE) hız kesmeden yükselirken, Bitcoin (BTC) topallıyor, ancak bir analist DOGE balonunu patlatacağını tahmin etti.

4 Mayıs’ta paylaştığı bir dizi tweet’te, popüler Twitter hesabı lowstrife, Dogecoin ve XRP arasındaki benzerlikleri vurgulayarak, “sonun” yakın olduğuna dair bunun bir uyarı işareti olduğunu vurguladı.

“Son Ralli”

Dogecoin bu hafta tırmanmaya devam etti ve önceki kayıpları tersine çevirerek 0.47 dolarlık en yüksek zirvesini geri aldı. Altcoin, yılbaşından bugüne yüzde 7 bin arttı.

Şaka amacıyla yaratılan Dogecoin, Elon Musk’ın paylaşımları sonrasında büyük bir yükseliş kaydederek sene başından bu yana 74 katına çıktı. Seneye 0,0090 cent civarında başlayan kripto para, şu an 0,6732 cent civarında bulunuyor.

Dogecoin kısa sürede elde ettiği başarının arkasındaki isim ise Elon Musk oldu. Elon Musk, DOGE ile ilgili yaptığı çeşitli açıklamalarla onu ABD’nin en çok konuşulan yatırım araçlarından birisi haline getirdi. Elon Musk 8 Mayıs’ta Saturday Night Live programına katılacak olması ise yatırımcıları heyecanlandırdı.

İşler Tersine Dönebilir

Eğer işier tersine dönerse, DOGE yatırımcıları 2018 “alt sezonu” nu takip edenleri anımsatan türden kayıplarla karşılaşabilirler.

Lowstrife takma isimli kripto para analiste göre,kıyamet belirtileri spot piyasada zaten görülüyor.

Doge’nin bu yılki büyük rallilerinin her biri daha küçük ve daha az agresif oldu. Analist şunları söyledi:

 ”İlk başta 18 saat süren şey 2 gündür devam ediyor.

“İşler sarpa sarmadan önce bunun son ralli olduğuna inanıyorum. 8 Mayıs büyük gün.”

XRP Örneği

DOGE mucizesinin en son aşaması, XRP / USD’nin hala geçerli olan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,20 dolar’a ulaşmadan önce 2018’de XRP’nin son hamlesine benziyor. Ardından parite yüzde 95.6’lık bir kayıp yaşayarak yavaş yavaş 0.14 dolar ‘a düştü.

Mevcut durum, piyasaya yeni katılanlar için de çok tanıdık geliyor. Bireysel yatırımcıların kısa hedge fonlarını ezmek için hisse senedi fiyatını zorladığı GameStop fiyaskosu, kripto para biriminde taklitçi bir hareket için verimli bir zemin sağladı.

Hisse senetlerinin aksine, işlem platformlarını kendileri için işi yapmaya zorlamak dışında, düzenleyicilerin trader’lar üzerinde baskı uygulamasının veya varlığın kendisine erişimi kısıtlamasının hiçbir yolu yoktur.

Bu fenomeni açıklayan Blockstream CEO’su Adam Back, DOGE boğasının kumarhane benzeri bir pazar örneği olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Şaka coin olması, pompalamayı daha da kolaylaştırıyor, insanlar kumar oynuyor ve kaybedecekler”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku