FED Tutanakları Bitcoin, DOGE ve ETH Salladı: İşte Çarpıcı Detaylar!
FED Tutanakları Bitcoin, DOGE ve ETH Salladı: İşte Çarpıcı Detaylar!

FED Tutanakları Bitcoin, DOGE ve ETH Salladı: İşte Çarpıcı Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları, FED tutanakları açıklandığında ortaya çıkan, FED’in daha küçük faiz artırımlarına geçebileceğine dair işaretlerle ABD hisse senetlerini Çarşamba günü yukarı yönlü olarak takip etti. İşte ayrıntılar…

Kripto para piyasaları FED tutanakları açıklandığında yükselişe geçti

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, Federal Rezerv’in Kasım toplantısından tutanaklarının yayınlanmasıyla hafifçe yukarı yönlü harekete geçti. Açıklanan tutanakları, merkez bankasının ileriye dönük olarak daha küçük faiz oranı artışları yapabileceğini öne sürdü. Borsa da benzer şekilde yatırımcıların haberleri olumlu karşılaması ile birlikte yükseldi. CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi BTC fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 0.2’lik bir yükselişle 16,594.98 şuan dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) de tutanakların açıklanmasıyla birlikte yükselişe geçen bir diğer kripto para birimi oldu. Ethereu fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 3 artış gördü ve fiyatı şuan 1,202.63 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

fed tutanakları

Dokuzuncu en büyük kripto para birimi ve Elon Musk’ın favorisi olan Dogecoin (DOGE) de dahil olmak üzere piyasanın geri kalanı da sıçradı. Lider meme coin son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 0.1 yükselişle 0.082161dolar seviyelerinden işlem görüyor. Tipik olarak, Bitcoin  ve daha geniş kripto para piyasası bu yıl ABD hisse senetlerini takip etti. Bunun nedeni, kripto para birimlerinin yatırımcılar tarafından daha riskli varlıklar olarak kabul edilmesidir.

Kripto para piyasalarındaki yükselişin devam etmesi bekleniyor

Popüler yatırımcı Ryan Scott, kripto para piyasalarının genelinde yükseliş beklediğini ve yatırımcıların umutlu olması gerektiğini söyleyerek şunları belirtti:

Bu gelişmeler piyasa beklentileriyle uyumlu gibi görünüyor. Kısa vadeli yatırımcılar, hem kripto para birimleri hem de hisse senedi endeksi vadeli işlemlerini kısaca yönlendiren serbest bırakmanın arkasında agresif bir şekilde konumlandırıldı.

fed tutanakları

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Federal Rezerv’in oldukça yüksek olan enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını yükseltmesiyle, yatırımcılar riski değiştirmeye ve bunun yerine paralarını ABD doları gibi güvenli limanlara koymaya istekliydiler. Dolar bu yıl değer kazanırken, FED tutanakları için yapılan açıklamaların ardından Yen ve Euro karşısında kayıplar yaşadığı görüldü. Genel olarak, toplantı notları tünelin sonunda bir ışık olabileceğini gösterdi. Çarşamba günü açıklanan FED tutanaklarnda şu sözlere yer verildi:

Katılımcıların önemli bir çoğunluğu, artış hızındaki yavaşlamanın yakında uygun olacağına karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FED Tutanakları Bitcoin, DOGE ve ETH Salladı: İşte Çarpıcı Detaylar!