FED, istemeden Bitcoin reklamını yapmaya devam ediyor

0 0

ABD Federal Rezervi Başkan Jerome Powellın daha fazla para basılması gerektiğini öne sürdüğü için istemeden Bitcoin reklamını yapmaya devam ediyor.

Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss 6 Kasımda bir tweette Powellın bu haftaki son konuşmasının “Bitcoin satın almak için kod” olduğunu söyledi.

Powell: Kongre daha fazla teşvik üzerinde anlaşmalı

Powell Fed’in ekonominin durumu ve gelecekteki önlemler hakkındaki 5 Kasım toplantısının ardından bir basın toplantısında konuşuyordu.

Daha önce olduğu gibi merkez bankasının ekonomiyi desteklemek için araçlarını tüketmediğini yineledi. Bunlar şimdiye kadar borsalara yapılan ağır müdahaleleri mali teşvik önlemlerini ve Amerikalılara doğrudan ödemeleri içeriyordu.

Reuters tarafından aktardığına göre “Sadece uygun olduğunda daha fazla mali destek alabilirsek … Kongrenin uygun gördüğü büyüklükte daha güçlü bir iyileşme yaşayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Bitcoin savunucuları merkez bankalarının ekonomiye kısa vadeli müdahalesinin uzun vadeli etkisi konusunda uzun süredir uyarıda bulundu. Bu ABDde ve 2020de başka yerlerde görülen kamu borcundaki büyük artışla temsil ediliyor.

Fed’in bilançosu Cuma günü rekor seviyelere yakın 714 trilyon dolar seviyesinde kaldı. ABD ulusal borcu tarihte daha önce görülmemiş bir rakam olan 272 trilyon doları aştı.

“Satılık neredeyse hiç BTC kalmadı”

Bu hafta bazılarının işteki basit arz ve talebin net bir göstergesi olarak tanımladığı şeyde sabit arzıyla Bitcoin Powell konuşmasını yaparken yükselmeye devam etti.

En büyük kripto para birimi hafta başından bu yana yüzde 15in üzerinde değer kazandı ve 2017nin sonundan beri görülmeyen seviyelere yükseldi.

Analist PlanB ve diğerlerine göre blok sübvansiyonunun yarıya indirilmesinden altı ay sonra yeni Bitcoin arzını yarıya indirdiğinden yatırımcılar boşluğu satın aldı.

Popüler Twitter hesabı girevik “Satış için neredeyse hiç BTC kalmadı” şeklinde özetledi ve 13 bin doların altındaki seviyelerde borsalarda büyük alıcı desteğine dikkat çekti. Satıcılar 16 bin dolara yakın olsa bile pazarı henüz etkilemedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku