Fast Food Restoran Zinciri KFC Bu Altcoin İle Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

0 993

Dünyanın en büyük ikinci fast food restoran zinciri Kentucky Fried Chicken, Kanada’daki restoranlarında son zamanların en çok konuşulan kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul edeceğini duyurdu.

Kızarmış tavuk zinciri daha önce kripto para sektörüne girmişti. Ocak 2018’de KFC Kanada, BitPay aracılığıyla BTC ile satın alınabilecek bir “Bitcoin Kovası” nın reklamını yapmaya başlamıştı. Ancak, bu yalnızca geçici bir pazarlama yöntemiydi.

Dogecoin’in çok sayıda kripto para meraklısı tarafından benimsenmesi, son zamanlarda şaka olarak yaratılan coin’in önemli adımlar atmasını sağladı. Mark Cuban’ın NBA takımı Dallas Mavericks, elektronik perakendecisi Newegg ve internet servis sağlayıcısı EasyDNS, altcoin ile ödeme kabul eden en son şirketler arasında yer alıyor.

 Dogecoin Ay Yolculuğuna Devam Ediyor

Dogecoin’in değeri gün içinde yaklaşık 0.7 dolara yaklaştı. Bu devasa boğa koşus altcoin’i dördüncü en değerli kripto para birimi haline getirdi. Böylece Dogecoin yatırımcılarının 1 dolara ulaşma hedefindeki bir köşe taşı daha aşılmış oldu.

Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta rol alacağı SNL’de Dogecoin ile ilgili bir skece yer vermesi bekleniyor. Haliyle piyasalar hareketli. Kimisi Dogecoin’in 8 Mayıs’ta veya öncesinde büyük bir çöküş yaşayacağını, kimisi ise bir sonraki hedefin 10 dolar olacağını düşünüyor. Uzmanlar ise yatırımcıları Dogecoin, Safemoon gibi volatilesi yüksek kripto paralara karşı uyarıyor. Analistlere göre bir gecede milyoner olmak da mümkün, tüm parayı kaybetmek de.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku