Ethereum’da tamam mı devam mı?

0 0

Tekrar merhabalar… Şimdide isterseniz dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum üzerine bir analiz yapalım… Geçtiğimiz haftalarda piyasanın biraz yavaşlamış olmasına rağmen ralliyi sürdüren liderlerden olmuştu Ethereum. Yüzdesel olarak yavaşlama yaşasa da ağ olarak güçlü bir şekilde artışı devam etti. Bununla beraber Ethereum ağının en büyük sorunlarından birisi olan ölçeklenebilirlik önümüzdeki günlerde gelecek olan Serenity ile daha iyi bir duruma gelebilir. Burası önemli…

Şimdi gelelim teknik görünüme… Grafikte ilk dikkat çeken nokta şu an için kısa vadeli olan bir yükseliş kanalı içerisinde hareket ediyor olması. Ancak bugün için geldiği nokta oldukça kritik. Zira Ethereum kritik direnç noktası olarak görülen 255.66 dolar seviyesinin çevresinde hareket ediyor. Bu önemli direnç noktasının üzerine çıkmış olmasına rağmen bu seviyenin üzerinde kalmakta zorlanması Ethereum’un yukarı yönlü ivmelenmesini teknik anlamda kısıtlayan en temel etken. O zaman 255.66 seviyesi bizim için kritik nokta. Bu noktanın üzerinde kalır ve bu seviyeyi destek noktası haline getirebilirse 283.40 seviyesi ara direnç noktası olmak üzere 302.59 seviyesindeki ana direnç noktasına doğru kademeli de olsa bir hareket başlatabilir.

İndikatörler ne sinyal veriyor?

Önemli bir indikatör olarak gördüğümüz MACD Dema 18 Mayıs tarihinden beri aşağı yönlü bir sinyal oluşturdu. Bunun yanında Ichimoku ise hala yeşil durumda… 5 günlük hareketli ortalama ise hala 22 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrini devam ettiriyor. Ancak arasındaki fark biraz fazla.

Sonuç olarak; Ethereum yükseliş kanalı içerisindeki hareketini sürdürse de yorulma emarelerinin görünmesi ve 255.66 seviyesindeki direnç noktasını kuvvetli kırıp kendine destek noktası haline getirmemesi dikkatli olunması gerektiğini gösteriyor. Bunun yanında bazı indikatörlerdeki negatif sinyal dikkat çekici. Bu sebeple yeni bir yukarı hareket için 255.66 seviyesinin kırılıp destek noktası haline geldiği görülmeli. Bu gerçekleşirse 283.40 seviyesi ara direnç noktası olmak üzere 302.59 seviyesi yeni hedef olacak. Aksi durumda ise teknik anlamda güç kaybı olacağından 218.50 seviyelerine doğru bir geri çekilme riskinin olduğu unutulmamalı.

Bol kazançlar

Soru ve görüşleriniz için: twitter.com/MCobananaliz

Mehmet ÇOBAN

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku