Ethereum’da kritik görüntü!

Ethereum’da kritik görüntü!
  • 14 Haziran 2019

EthereumUSD’de kritik bir görüntü oluştu… Bu net girişten sonra isterseniz nedenini kısaca belirtelim…

Şimdi grafiğe biraz dikkat. Tamamen teknik söylemler üzerinde gidelim. Şu anki görünüm bir üçgen formasyonuna oldukça yakın. Hatta biraz daha ‘simetri üçgen formasyonu’nu andırıyor. Peki nedir simetri üçgen formasyonu ve nasıl yorumlanır? Kısaca açıklayalım:

Simetri üçgen formasyonunda alıcı ve satıcılar dengeli olarak grafik üzerinde görülür. EthereumUSD’nin şu anki grafiğinde olduğu gibi fiyatlar biraz daha sıkışık bir alanda hareketini devam ettirir. Simetri üçgen hangi yöne doğru kırılırsa hareken kırılan yöne doğru devam etmesi beklenir. 
Şimdi grafiğe tekrar dönelim… EthereumUSD’de 264,50 dolar seviyesi bu formasyonun direnci, 234,91 dolar seviyesi de bu formasyonun destek noktası konumunda. Demek ki bundan sonraki seyri (bugün için) bu direnç ve destek noktaları belirleyecek. 

Sonuç olarak; Yukarıda da belirttiğimi gibi görüntü simetri üçgen formasyonuna oldukça yakın. Mevcut trend ise yükseliş yönünde. Bu, kırılmanın yukarı yönlü olma ihtimalini bir miktar daha artırıyor. Eğer formasyon tamamlanır ve kırılma yukarı yönlü gerçekleşirse üçgenin diğer kenarı kadar yükseliş potansiyelinin ortaya çıkması muhtemel olacak. Bu da şu anki görünüm itibariyle 350 – 400 dolar bandını işaret ediyor. Ancak beklentilerin aksine aşağı yönlü gerçekleşebilecek bir kırılma 200 dolar seviyelerinin aşağısının görülme riskini artıracaktır. Dikkat!.. 

Bol kazançlar…

Soru ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz

Mehmet ÇOBAN

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ