Ethereum ve Solana Fiyat Analizi: İşte Analistlerin Beklediği Fiyat Hedefleri!

1.461
Ethereum, bu haftanın başlarında 3.900 dolar seviyesindeki desteği test etmişti. ETH, 4.400 doları aşarak yeni ATH’sine ulaşmayı başardı ve an itibariyle 4.321 dolardan işlem görüyor Öte yandan Solana, hafta ortası satışların ardından tekrar 200 doların üzerine çıkmayı başardı. Yükseliş trendi bozulmadan kalırsa, analistler SOL’un bu hafta sona ermeden 218 dolar ile rekor seviyelere yükselmesini bekliyor.

 

Santiment’ten kritik açıklama! Ethereum kısa vadede 5 bin dolara ulaşacak!

Bitcoin’in tekrar 61 bin dolar seviyesini aşması piyasaya ivme kazandırdı. Yaşanan düşüşler yatırımcılar için son derece çekici hale geldi ve gün geçtikçe 70 bin doların üzerinde bir başka ralli için spekülasyonlar artıyor. Ethereum, 4.407 dolar ile yeni ATH’sine ulaştı. Son düşüş sırasında düşük fiyat seviyeleri  piyasaya daha fazla alıcı getirdi. Artan ivme ile Ethereum, bir sonraki hedefi olan 5 bin dolara doğru çıkmaya hazırlanıyor.

 

Teknik veriler de yükseliş trendini teyit ediyor. Günlük grafik, yükselen bir Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama gösteriyor. 12 günlük EMA 26 günlük EMA’nın üzerinde kaldığı ve MACD yukarı doğru hareket etmeye devam ettiği sürece, Ether’in kısa vadede 4.400 doların üzerine ulaşması bekleniyor. Aynı zamanda, Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı alım bölgesine olan mesafeyi kapatırken yükseliş görünümünü teyit ediyor. Ayrıca, son ETH fiyat rallisi, güçlü adres aktivitesinin ardından geliyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment şunları bildirdi:

ETH’nin ağında etkileşime giren aktif adreslerin miktarı 3 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ve bu önemli zincir üstü ölçüm fiyata ivme kazandırdı.

Solana için bir sonraki hede 280 dolar

Ethereum ivme kazanırken, Solana boğaları da fiyatı 200 doların üzerinde tutmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Ana hedefleri, fiyatı 218 dolara (SOL’un tüm zamanların en yüksek seviyesi) ulaştıracak gücü toplamak. 175 dolar dan başlayan yükseliş trendi, yatırımcıların dipten satın alması sayesinde mümkün oldu. Bu seviyedeki destek, satış sinyalinin ortaya çıkmasını engelledi ve SOL 300 dolara doğru giderken kritik görev gördü.

 

 

MACD’ye göre, fiyat hareketi hala boğaların kontrolünde ve fiyat yükselmeeye devam edecek. yüzde 100 Fibonacci düzelme seviyesinin üzerindeki kırılma, yüzde 141.4 Fibo ile vurgulanan bir seviye olan 280 dolar için geçiş kapısı olacaktır. Ethereum (ETH)’un en büyük rakibi olarak görülen SOL bu sene piyasasnın parlayaan yıldızı olmayı başardı.  Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Bitcoin fiyatındaki kıpırdama altcoin’ler için de katalizör görevi görebilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku