Ethereum uzun süre yatay konumda kalabilir

0 0

Ethereum fiyatının dolar karşısında 180 doların üzerinde bir süredir konsolide olduğu görülüyor. Fiyatın 180 doların üzerinde olduğu sürece 190 doların üzerine doğru güçlü bir yükseliş başlatabileceği vurgulanıyor.

Saatlik ETH / USD grafiği üzerinde 186 dolara yakın destek veren kısa vadeli bir yükseliş kanalı çizgisi yer alıyor.

Bitcoin hala 8 bin 880 dolar ve 8 bin 960 dolar direnç seviyeleri ile sınırlı bir alanda bulunuyor

Ethereum fiyatı ABD Doları ve bitcoin karşısında geniş bir aralıkta işlem görüyor. ETH fiyatı 178 dolar desteğinin üzerinde iyi bir teklif olmaya devam ediyor ve yakında yükselişe geçme durumu söz konusu.

Ethereum fiyat analizi

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Ethereumun Amerikan Doları karşısında 180 doların üzerinde geniş bir aralıkta konsolide olduğunu gördük. ETH ayıları fiyatı 180 dolar ve 178 dolar destek seviyelerinin altına çekmek için birkaç girişimde bulundular. Bu girişmler başarısız oldu.

188 dolar ile 190 dolarlık direncin üzerinde ters bir kırılma yaşanmış değil. Bu yüzden son zamanlarda fiyatın 182 dolar destek alanını tekrar ziyaret ettiği ve yeni bir artışa başladığı görülüyor. 185 dolar direncini ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı Ethereum’un kırdığı görülüyor.

Dahası 188 dolar direncinin üzerine doğru bir yükseliş yaşandı. Ancak Ethereum 190 dolarlık direnç alanını bir türlü geçemedi. Şimdi ise ETH son kazanımları düzeltiyor. 182 dolardan 190 dolara yükseliş seviyesinin yüzde 23.6 Fib geri çekiliş seviyesinin altında işlem gören ETH 186 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yaklaşıyor. Ayrıca saatlik ETH / USD grafiğğinde 186 dolar civarında destekle kısa vadeli bir yükseliş kanalı oluşmuş vaziyette.

Daha da önemlisi yukarı yönlü hareketin yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesi 182 dolardan 190 dolara yükseld. Bu seviye kanal desteğinin hemen altında yer alıyor. Bu nedenle fiyatın 185 dolara yakın teklif bulabileceği ve daha yüksek seviyelere devam edebileceği ifade ediliyor.

Artış yönünde ise 188 dolar ve 190 dolarlık seviyeler boğalar için önemli engeller olarak görülüyor. Yükselişin devamı için 190 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanmanın olması bekleniyor. Bir sonraki kilit dirençlerin 200 ve 205 dolar civarında olacağı belirtiliyor

Buna karşılık fiyatın kanal desteğini kırabileceği vurgulanıyor. Fiyat 185 doların altına düşebilir. Fiyatın düşmesi durumunda 182 dolar seviyesine yakın aralık destek alanını tekrar ziyaret edebileceği vurgulanıyor.

Grafiğe Baktıüımızda Ethereum fiyatı 182 dolar ve 180 dolar desteklerin üzerinde geniş bir aralıkta kalmış vaziyette. Ayılar 182 dolar civarında mücadeleyi sürdürürse fiyatın yakın vadede 190 dolar üzerinde güçlü bir yükseliş başlatması muhtemel bir durum

ETH Teknik Göstergelere gelince

Saatlik MACD – ETH / USD için MACD yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kaybediyor.
Saatlik RSI – ETH / USD için RSI halen düşmekte ve 50 seviyesine yaklaşmakta.
Başlıca Destek Seviyesi – 182 dolar.
Başlıca Direnç Seviyesi – 190 dolar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku