Ethereum teknik analizi 28.08.2019

0 0

Merhabalar… Hemen bir önceki analizimizi kısaca hatırlayalım: “Ancak bir noktaya dikkat; EthereumUSD üzerindeki satış baskısının bitmesi ve yeni bir yükseliş trendinden bahsedebilmemiz için kesinlikle 260 dolar seviyesindeki 2 no’lu trend direncinin kuvvetli bir şekilde kırılması gerekiyor.  Bunun dışındaki yükselişlerin tepki hareketi niteliğinde olma olasılığı yüksek. Bu sebeple direnç noktalarında kar realizasyonlarıyla karşılaşma riski göz ardı edilmemeli.”

Bu analizimizi temmuz ayının sonlarına doğru yapmıştık. Şimdi grafiğe biraz dikkatli bakalım. İlk dikkat çeken nokta yukarıda bahsettiğimiz 2 numaralı trend direncinin ısrarlı bir şekilde çalışması. Bu durum EthereumUSD için üzerindeki satış baskısından kurtulamamasına neden oluyor. Böyle bir durumda da yukarı hareketler tepki yükselişinden öteye gidemiyor. 

Sonuç olarak; son analizimizden beri yaklaşık bir ay geçmesine rağmen teknik görünümde çok fazla bir değişiklik yok. Hala 2 no’lu ve en önemli trendi direncinin altında hareket sürüyor. Bu nokta kırılırsa ilk aşamada 218 dolar seviyeleri görülecektir. Bugünkü fiyatlar itibariyle de 2 nolu trend direnci 192 dolar seviyelerinde bulunuyor. İvmenin artması durumunda ise 255 dolar seviyelerine doğru bir atak başlayabilir. Aşağıda ise 183 dolar seviyesinde ilk destek var. Bu desteğin aşağı kırılması sırasıyla 173 ve 160 dolar seviyelerindeki desteklerin görülme riskini artıracaktır. Şu anki teknik görünüm trend direnciyle destek noktası arasındaki daralmayı gösteriyor. Yakın zamanda aşağı ya da yukarı yönlü kırılmaların olması hareketin sertleşmesine neden olabilir.

Beklenti; uzunca bir süredir trend direncinin kırılamaması indikatörlerin olumlu bir sinyal yerine hala negatif yönde hareket etmesi EthereumUSD için aşağı yönlü riskin biraz daha ağır bastığını gösteriyor. Bu sebeple yeni pozisyon açmak için beklenmeli. Dikkat… 

Bol kazançlar
Soru ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz
Mehmet ÇOBAN

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku