Ethereum teknik analizi 12 Aralık

0 0

Ethereum 152 dolar seviyesinde bulunan direnç noktasını aşmakta zorlandı. Bu sebeple yaşana güç kaybı ETH’nin 148 dolar desteğinin altında sarkmasına sebep oldu. Bu seviyenin 100 saatlik basit hareketli ortalama olması da dikkat edilmesi gereken bir nokta.

Sonuç olarak ayılar 144 dolar destek alanının altında toplandı. Son olarak fiyat 142 dolar desteğinin altında işlem gördü ve 140 doların altına geriledi. 139 dolar civarında ise bir destek buldu kendi ve fiyatların az da olsa yukarı yönlü hareket ettiği gözlendi.

Son hareket 148 -139 dolar bandındaki yüzde 23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üstünde gerçekleşti. Yukarı yönde 142 ve 144 dolar seviyelerinde güçlü bir direnç var.

Yukarı hareketlerin ve trend çizgisinin üzerine doğru devam etmesi durumunda ilk aşamada 148 dolar seviyesi hedeflenebilir. Bu noktaya gelmede önce 100 saatlik basit hareketli ortalamaya denk gelen 147 dolar seviyesi ara direnç görevini görecek. Ancak Ethereum için asıl önemli direnç noktası hala 152 dolar seviyesinde. Bu nokta kuvvetli bir şekilde kırılmadıkça yükseliş hareketleri sınırlı kalabilir

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku